3. Сити укроти "вълците" и отново е само на 4 т. от Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити укроти "вълците" и отново е само на 4 т. от Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Габриел Жежус вкара два гола, "гражданите" играха 71 минути с човек повече

Манчестър Сити спечели с 3:0 срещу Уулвърхамптън на "Етихад" в мача между двата състава от 22-ия кръг на Премиър лийг. Така "гражданите" отново се приближиха на само 4 точки от лидера Ливърпул.

Резултатът откри Габриел Жезус (10). Отново той удвои от дузпа в 39-ата минута. Конър Коади (79) пък си заби автогол.

"Вълците" играха 71 минути с човек по-малко, след като Уили Боли получи директен червен картон за агресивно влизане в краката на Бернадро Силва.

Манчестър Сити откри резултата още при първата си добра атака в мача. В 10-ата минута Сане получи пас отляво и прати топката успоредно на голлинията, а Габриел Жезус я засече във вратата за 1:0.

Малко след това Давид Силва стреля извън наказателното поле, топката рикошира в защитник и се насочи опасно към вратата, но Руи Патрисио показа блестящ рефлекс.

В 39-ата минута обаче Рахим Стърлинг бе спънат в наказателното поле от Райън Бенет, съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Габриел Жезус за 2:0.

Домакините продължиха да диктуват събитията и през втората част. Първо Сане пропусна страхотна възможност. След това в Кайл Уокър стреля от около 25 метра и Руи Патрисио трябваше да се намесва решително.

В 66-ата минута появилият се от пейката Кевин де Бройне отправи бомбен шут от воле, но топката премина покрай вратата.

Третото попадение падна в 79-ата минута. Де Бройне центрира остро в наказателното поле, където Конър Коади с глава прати топката в собствената си врата.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1