3. СЛЕД БИТКА В МАДРИД: Реал и Челси оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора си размениха по един гол в първия полуфинален сблъсък от Шампионска лига

Реал (Мадрид) и Челси завършиха първия полуфинален сблъсък помежду си от тазгодишното издание на Шампионска лига при резултат 1:1.

Двубоят се игра под проливен дъжд на стадион „Алфредо ди Стефано“ в столицата на Испания, а след него домакините останаха без успех срещу своя съперник.

Техният треньор Зинедин Зидан, който бе лишен от услугите на капитана Серхио Рамос, пък остана без победа срещу колегата си Томас Тухел, докато развръзката остана за реванша.

Той ще е след седмица в Лондон, където опонентите ще трябват да определят кой от тях ще бъде съперник във финала на победителя от сблъсъка между ПСЖ и Манчестър Сити.

Във вторник вечер Челси откри резултата чрез Кристиан Пулишич в 14-ата минута, а четвърт час по-късно Карим Бензема възстанови статуквото.

Френският нападател удари и греда малко преди да изравни, докато още в началото Тимо Вернер направи поредния си фрапантен пропуск.

Двата отбора започнаха предпазливо двубоя и първата голова възможност се откри в 10-ата минута пред гостите, макар след доза късмет.

След рикошет топката стигна до Пулишич, който хитро я свали с глава за Вернер, ала ударът от близка дистанция на нападателя бе спасен от бившия вратар на лондончани Тибо Куртоа.

Скоро след това белгийският страж отново трябваше да се намесва и бе на своя пост, ала малко по-късно бе безпомощен.

В 14-ата минута Антонио Рюдигер изведе сам срещу него Кристиан Пулишич с отличен дълъг пас.

Американският национал задържа хладнокръвно, преодоля излезлия да го пресрещне Куртоа и после с плътен удар не остави шансове на двамата играчи, застанали пред голлинията, за да открие резултата в полза на Челси.

Отговорът на Реал дойде 9 минути по-късно. В 23-ата голмайсторът на тима Карим Бензема получи пред дъгата на наказателното поле и със страхотен изстрел нацели гредата.

Секунди след това Бен Чилуел имаше шанс да удвои аванса на „сините“, ала стреля встрани от целта.

Междувременно дъждът над испанската столица се усили значително и това затрудни допълнително двата отбора, но сякаш вдъхна допълнителни сили на Бензема.

Именно той успя да изравни в 29-ата минута с много красиво попадение.

След центриране на Марсело към далечна греда Каземиро засече с глава, след което Едер Милитао продължи към Бензема.

Последният пое на гърди и от въздуха не даде шанс на вратаря дори да реагира – 1:1.

В 37-ата минута Тиаго Силва отправи мощен изстрел, ала Рафаел Варан го блокира и така почивката дойде при равенство.

След нея двата тима заиграха по-дефанзивно и головите положения бяха далеч по-малко.

Треньорите опитаха да променят това с няколко промени, като на терена се появи възстановеният бивш играч на гостите Еден Азар.

Той обаче не успя за пореден път да блесне с екипа на Реал (Мадрид).

В заключителните минути на двубоя резервата на „сините“ Хаким Зиеш тества Куртоа от свободен удар, ала вратарят внимаваше и спаси.

До края попадения не паднаха. така че всичко ще трябва да се реши в реванша на пети май в Англия.

Реал (Мадрид) - Челси 1:1
0:1 Кристиан Пулишич (14)
1:1 Карим Бензема (29)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (МАДРИД): 1. Куртоа, 2. Карвахал, 3. Милитао, 5. Варан, 12. Марсело (к), 6. Начо, 8. Кроос, 14. Каземиро, 10. Модрич, 20. Винисиус, 9. Бензема;

ЧЕЛСИ: 16. Менди, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 6. Тиаго Силва, 28. Аспиликуета (к), 21. Чилуел, 7. Канте, 5. Жоржиньо, 19. Маунт, 10. Пулишич, 11. Вернер;