3. След късна драма: Арсенал най-после би Манчестър Сити (ВИДЕО)

След късна драма: Арсенал най-после би Манчестър Сити (ВИДЕО)

Резерви на Артета развинтиха шампионите в края – 1:0

Арсенал прекъсна серията си от 12 последователни загуби във Висшата лига от шампиона Манчестър Сити, след като спечели с минималното 1:0 дербито от VIII кръг.

„Топчиите“ на Микел Артета, който за първи път надви ментора си Хосеп Гуардиола за първенство, бяха изключително стабилни и на практика не допуснаха нито едно чисто голово положение пред своята врата, въпреки няколко грешки на вратаря си Давид Рая, с изключение на веднъж в началото.

„Артилеристите“ спечелиха с гол на резервата Габриел Мартинели в 86-ата минута, като в атаката участваха общо 4 от играчите, появили се след началния съдийски сигнал.

Така Арсенал събра 20 точки и дели първото място с Тотнъм, докато Манчестър Сити остана на 3-а позиция с 18 пункта в своя актив, инкасирайки втора поредна загуба за първи път от декември 2018 година.

Попадението на Габриел Мартинели дойде след дълъг пас на завърналият се след травма Томас Партей, който Такехиро Томиясу отклони към Кай Хаверц, а той подаде на бразилеца.

След неговия изстрел в 86-ата минута се стигна до рикошет в лицето на Нейтън Аке и така „топчиите“ ликуваха.

Преди това двата отбора не създадоха много голови положения, като Арсенал също не можа сериозно да застраши вратата на европейския клубен шампион.

Единствено в шестата минута Йошко Гвардиол и веднага след това Нейтън Аке можеха да вкарат на Арсенал, който игра без звездата си Букайо Сака.

От сметките на гостите пък отпаднаха Кевин де Бройне и Родри, а главният съдия Майкъл Оливър можеше на 2 пъти да изгони Матео Ковачич, но не го направи.

Въпреки това наставникът на шампионите Пеп Гуардиола загуби за едва 3-ти път в кариерата си 2 последователни срещи, след като преди седмица „гражданите“ загубиха с 0:1 и от Уулвърхемптън.

Стартови състави:

Арсенал: 22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 20. Жоржиньо, 8. Мартин Йодегор, 19. Леандро Тросар, 14. Еди Нкетиа, 9. Габриел Жезус

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 24. Йошко Гвардиол, 6. Нейтън Аке, 3. Рубен Диаш, 2. Кайл Уокър, 8. Матео Ковачич, 82. Рико Люис, 47. Фил Фодън, 20. Бернардо Силва, 19. Хулиан Алварес, 9. Ерлинг Халанд.