3. СЛЕД КУП ПРОПУСКИ: Победната серия на Манчестър Юнайтед приключи в Лийдс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дербито предложи много емоции, пореден протест срещу семейство Глейзър, но не и попадения

Серията от пет поредни победи на Манчестър Юнайтед във всички турнири приключи в събота, тъй като Лийдс измъкна точка след 0:0 в дербито от 33-ия кръг на английската Висша лига.

В деня на мача фенове на „червените дяволи“ за втори път се събраха, за да протестират срещу собствениците на клуба, а по време на самия двубой над стадиона прелетя  самолет с надпис „откраднахте 2 млрд. паунда – Глейзър аут“.

Иначе двата отбора започнаха предпазливо срещата, но въпреки това гостите имаха два много изгодни шанса да открият резултата на „Елън Роуд“.

В 7-ата минута обаче Маркъс Рашфорд пропусна, а пет по-късно същото стори и Бруно Фернандеш.

В 19-ата минута пък домакините поискаха дузпа, след като Люк Шоу игра с ръка в наказателното си поле, но наказателен удар не последва, въпреки претенциите на „белите“.

Последваха равностойни минути и силни такива за гостите в заключителната част на първото полувреме.

В 37-та минута голмайсторът на домакините Патрик Бамфорд успя да предотврати гол, избивайки шут на Фернандеш, а в 44-та минута вратарят Илан Мелие отрази изстрел на Рашфорд.

Второто полувреме започна с по едно отлично положение за двата отбора.

В 49-ата минута обаче Даниел Джеймс и Бруно Фернандеш, които бяха изведени зад защитата на Лийдс, си попречиха взаимно и пропиляха страхотна възможност.

Домакините отговориха с опасно прострелно центриране, но нямаше кой да засече, а малко по-късно Фернандеш направи фрапантен пропуск, след като получи хитър пас около точката за изпълнение на дузпа, а в 60-ата минута и Мейсън Грийнууд бе изведен сам срещу вратаря, ала не успя да го преодолее.

Завършващият удар на „червените дяволи“ определено липсваше в съботния ден и наставникът им Оле Гунар Солскяер опита да промени това, пускайки на терена Единсон Кавани и Пол Погба.

Ходът му обаче се оказа неуспешен, защото до края попадения не паднаха и така дербито приключи без победител.

Така Манчестър Юнайтед остана без загуба в 24 поредни визити и на втора позиция в класирането, на 10 точки зад лидера и градски съперник Сити, като има 67 точки в актива си, с 20 повече от деветия Лийдс.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИЙДС: Мелие, Айлинг, Струйк, Йоренте, Алиоски, Филипс, Далас, Харисън, Робъртс, Коща, Бамфорд;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Хендерсън, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Шоу, Мактомини, Фред, Фернандеш, Джеймс, Рашфорд, Грийнууд;