3. След пет поредни загуби: Палермо и Серсе Козми излъгаха Милан – 1:0 (видео)

След пет поредни загуби: Палермо и Серсе Козми излъгаха Милан – 1:0 (видео)

Гостите имаха териториален превес, но в отсъствието на наказания Златан Ибрахимович нямаше кой да нанесе завършващия удар

Отборът на Палермо прекъсна крайно неприятната си поредица от пет поражения и изненадващо победи лидера във временното подреждане Милан с 1:0 в домакинството си от 30-ия кръг на италианската Серия „А”.

Домакините успяха да открият резултата на своя стадион „Ренцо Барбера” още в 10-ата минута, в която румънският бранител на тима Дорин Гоян бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и с хубав шут направи безпомощен Кристиан Абиати.

Малко по-късно дойде и втората лоша новина за наставника на „росонерите” Масимилиано Алегри, който в този двубой не можеше да разчита на наказания шведски голмайстор Златан Ибрахимович, а в 17-ата минута трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Марек Янкуловски получи травма.

Заменилият чеха Лука Антонини обаче се включи добре в срещата, която след попадението премина почти изцяло под диктовката на Милан, макар звездата на сицилианците Хавиер Пасторе да получи две отлични възможности за удвояване на преднината през първото полувреме.

Аржентинецът обаче пропиля шансовете си, като същото след почивката сториха Пато, Фламини, Робиньо, Касано и дори Гатузо от състава на гостите, като по този начин резултатът се запази и след 4-минутното продължение на срещата.

След този успех, воденият за втори път от своя нов наставник Серсе Козми тим на Палермо се до седма позиция във временното класиране, докато Милан остана лидер, но пропусна възможността да увеличи аванса си на върха в класирането пред градския съперник Интер на 8 точки и така победа утре за италианските шампиони ще ги доближи само на две точки от „росонерите”.

Стартов състав на Милан: Абиати, Абате, Неста, Силва, Янкуловски (’17 Антонини), Ван Бомел (’53 Боатенг), Гатузо, Фламини, Зеедорф, Пато (’64 Робиньо), Касано;

Барселона прекратява пенсионирането на Шчесни?