3. След повече от два часа игра: Челси все пак преодоля Фулъм на "Стамфорд Бридж" (видео)

"Сините" от Лондон преминаха през ада и впоследствие достигнаха до успех след изпълнение на дузпи

Отборът на Челси преодоля третия кръг на Карлинг Къп изключително драматично. „Сините” от Лондон приеха на своя терен Фулъм, а двата тима сътвориха истински спектакъл, продължил повече от два часа и завършил с изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Редовното време приключи наравно – 0:0, а в двете продължения по 15 минути също не падна гол. Челси се оказа по-съобразителен при дузпите и по този начин продължи напред в турнира.

„Сините” от Лондон бяха започнали с доста промени в състава си, но въпреки това създадоха доста положения през първата част. Соломон Калу се отличи с цели три пропуска в рамките на само шест минути (от 18-ата до 24-ата), а Ромелу Лукаку също имаше шанс да отбележи, но ударът му бе отразен от Марк Шварцер. Фулъм пък нямаше напълно чисти шансове през първите 45 минути. До края на полувремето Флоран Малуда също пропиля добра възможност и почивката дойде при нулево равенство.

Втората част стартира кошмарно за Челси. Алекс извърши нарушение в собственото си наказателно поле, а главният съдия Крис Фой не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Пайтим Касами, който обаче нацели гредата и по този начин резултатът продължи да бъде 0:0. И двата тима създаваха доста положения, като изобщо не си личеше, че Челси е с десет души на терена. Хубави ситуации за Фулъм пропиляха Муса Дембеле и Крис Беърд, докато за „сините” от Лондон не достатъчно съсредоточени при завършващия удар бяха Франк Лампард и Ромело Лукако. Много чиста възможност пропиля и Джон Тери в 77-ата минута. Така редовното време приключи при нулево равенство.

Следваха две продължения по 15 минути. В тях и двата тима търсеха гола, като през първия допълнителен четвърт час Боби Замора затрудни Рос Търнбул, който все пак отрази удара на английския нападател. За Челси пък можеше да се разпише Давид Луис, а добра възможност се откри и пред Флоран Малуда, който обаче не намери очертанията на вратата. В края на продълженията Стив Сидуел и Боби Замора можеха да донесат победата на Фулъм, но не съумяха да преодолеят Търнбул и така победителят трябваше да бъде определен чрез изпълнение на дузпи.

При 11-метровите наказателни удари славещият се с блестящи изпълнения Франк Лампард сбърка още в началото, а Фулъм отвърна с неспасяем удар на Боби Замора. Давид Луис изравни на 1:1, а Стив Сидуел отново даде аванс на тима от „Крейвън Котидж” – 1:2. Челси отново се върна в играта, след като Джон Тери бе безпогрешен от бялата точка, а Муса Дембеле се оказа грешник за гостите, след като Търнбул улови изстрела му. Соломон Калу изведе Челси с гол напред след великолепно изпълнение. Фулъм обаче не отказваше – страхотен удар на Крис Беърд и 3:3 при дузпите. Дойде и редът на Флоран Малуда – французинът не сбърка и реализира за 4:3. Така наред дойде Бриан Руис, който обаче сбърка и по този начин всичко бе решено – Челси продължи напред в Карлинг Къп, а Фулъм прекрати участието си в турнира.