3. СЛЕД СПЕКТАКТЪЛ: Ман Сити сломи Арсенал и го свали от върха! (ВИДЕО)

СЛЕД СПЕКТАКТЪЛ: Ман Сити сломи Арсенал и го свали от върха! (ВИДЕО)

"Гражданите" наказаха разколебаната защита на "топчиите"

Манчестър Сити взе много ценни три точки при гостуването си на Арсенал във Висшата лига и излезе на върха в класирането, макар и с мач повече от "топчиите". "Гражданите" победиха с 3:1 след голове на Де Бройне, Грийлиш и Холанд.

Манчестър Сити бе близо до попадението в 16-ата минута, когато Рияд Марез прати остро центриране на далечната греда, където до топката стигна Халанд. Норвежкият голмайстор бе принуден да завърши с едно докосване, но дори не уцели вратата.

Шест минути след това пък напрежението се прехвърли пред другата врата - тази на Манчестър Сити. Арсенал комбинира добре и завърши атаката си с центриране към Нкетия, който успя да се извиси над всички и да стреля. Ударът му с глава обаче мина встрани от вратата.

В 24-ата минута Кевин де Бройне даде преднина на "гражданите" след сериозна грешка на Томиясу. Десният краен защитник върна топката назад, но не достатъчно силно, за да кълбото стигне до Рамсдейл. Вместо това Де Бройне се възползва от лошия пас на защитника и хвана в крачка стража на Арсенал. Белгийският плеймейкър прехвърли вратаря и прати топката в мрежата.В 40-ата минута Еди Нкетия бе изведен, той успя да стреля, след което се сблъска с Едерсон. Топката бе блокирана от Нейтън Аке тъкмо преди да премине голлинията. Играта обаче бе спряна, тъй като главният съдия посочи бялата точка и отсъди дузпа за Арсенал заради контакта между Нкетия и стражът на "гражданите". Интересното в ситуацията бе, че Едерсон вече имаше жълт картон, но не получи втори заради направената дузпа. Букайо Сака се нагърби с отговорността да изпълни наказателния удар. Той излъга вратаря и прати топката в мрежата за 1:1.

В 56-ата минута Габриел Магаляеш събори Ерлинг Халанд в собственото си наказателно поле и логично съдията отсъди дузпа. При прегледа на ситуацията обаче се видя, че норвежецът е в засада при паса към него. Така решението на главния рефер бе отменено.

Габриел Магаляеш сбърка с изнасянето и Манчестър Сити се възползва по перфектния начин. Халанд пое контраатаката за "гражданите", а след това топката стигна до Джак Грийлиш, който бе в пеналтерията на домакините. Анличанинът не сбърка и прати топката в мрежата зад Рамсдейл.

В 79-ата минута Леандро Тросар се сгромоляса в наказателното поле на Манчестър Сити. Той се сблъска с Кайл Уокър, но съдията бе категоричен, че нарушение няма.

Три минути след това Ерлинг Халанд също се разписа. Норвежецът получи страхотен пас от Де Бройне, който нахлу в пеналтерията на домакините. Белгиецът намери Халанд, който запази хладнокръвие и прати топката покрай стража на "топчиите".