3. Случи се! Елче най-накрая победи през този сезон (ВИДЕО)

Случи се! Елче най-накрая победи през този сезон (ВИДЕО)

Виляреал се оказа първата им жертва

Отборът на Елче надделя над Виляреал с 3:1 като домакин в двубой от 20-ия кръг на първенството на Испания по футбол. Победата бе първа за Елче в Ла Лига от началото на сезона, като последният успех на тима в испанския шампионат бе на 22 май миналата година срещу Хетафе. Елче остава последен, 20-и във временното класиране с 9 точки. Съставът на Виляреал допусна втора поредна загуба в Ла Лига и заема пето място с 31 точки.

С хеттрик за домакините се отличи Пере Мия. Той реализира за 1:0 още в третата минута на мача. Жерар Морено изравни за Виляреал в 22-ата минута след като получи топката от Алекс Баена и преодоля вратаря Едгар Бадия. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж - ВАР за евентуална засада в хода на атаката, но попадението бе зачетено.

30-годишният нападател на Елче Пере Мия отбеляза втори си гол в срещата за 2:1 в третата минута на добавеното време на първото полувреме от дузпа, отсъдена за нарушение на Хорхе Куенка.

Алекс Баена игра с ръка в 51-ата минута на двубоя и при последвалата втора дузпа за домакините минута по-късно Мия бе точен за крайното 3:1.