3. Смесени чувства за Селтик след 2:0 над Виляреал

Смесени чувства за Селтик след 2:0 над Виляреал

Глазгоу Селтик завърши отсрами отчайващата си тазгодишна кампания в Шампионската лига с домакинска победа над испанския Виляреал, благодарение двете попадения на Шон Малоуни и Еидън Макгийди през първото полувреме

Глазгоу Селтик отсрами отчайващата си тазгодишна кампания в Шампионската лига с домакинска победа над испанския Виляреал, благодарение две попадения на Шон Малоуни и Еидън Макгийди през първото полувреме.

Двата отбора предложиха приятна за окото игра, която оправда очакванията на наставниците за открит, нападателен и атрактивен футбол.

Противоречието бе основно действащо лице през първата половина, след като директен червен картон получи Гиле Франко от тима на „жълтата подводница” за физически противоречия с Гари Колдуел от Селтик. Домакините взеха ранна преднина от един гол, дело на Малоуни, който бе "нагърбен" с леката задача да изпрати коженото кълбо в опразнената при разбъркване в наказателното поле врата на Себастиан Виера. Ейдън Макгийди сложи край на всякакви надежди на Виляреал за добър резултат, след като с брилянтен ниско пласиран удар от границата на наказателното поле простреля Виера за втори път секунди преди края на първите 45 минути.

На почивката треньорът на Виляреал Мaнуел Пелегрини бе принуден да направи изменения в подредбата на състава си – на мястото на капитана Маркос Сена влезе нападателят Нихат Кахвечи. Смелата рокада почти даде резултат. 11 минути след подновяването на играта Нихат бе на сантиметри встрани от целта, при добре изпълнено воле след корнер на Кани. Санти Касорла бе следващият, който влезе на терена за гостите в търсене на по-добро цифрово олицетворение на демонстрираната игра.

Шансът, който Виляреал чакаше дойде в 69-ата минута когато Нихат се оказа сам срещу Артур Боруц на вратата за Селтик. Полският страж остана непоколебим и блокира с авторитет диагоналния удар на турския национал.

През заключителните минути Селтик се вслуша в оптравеното предупреждение и започна да брани преднината си по-съвестно. Резултатът в крайна сметка остана непроменен и двубоят завърши с победа за Селтик, дошла прекалено късно.

След само две точки от първите си пет срещи в Група „Е” „детелините” се бяха бетонирали на дъното в класирането. Датският Олборг зае мястото даващо право на участие в турнира за Купата на УЕФА при равенство 2:2 с Манчестър Юнайтед. Докато „червените дяволи” и „жълтата подводница” ще се опитат да внесат колорит във фазата на директни елиминации на Шампионската лига.
Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра