3. Снаряд на Гризман изстреля Атлетико на върха до Барса (ВИДЕО)

Снаряд на Гризман изстреля Атлетико на върха до Барса (ВИДЕО)

Осма поредна победа за отбора на Диего Симеоне след обрат и 2:1 над Атлетик (Билбао)

С фантастичен гол на Антоан Гризман Атлетико Мадрид направи победен обрат над Атлетик (Билбао) за 2:1 на „Висенте Калдерон” и се изравни по точки на върха с шампиона Барселона след 15-ия кръг. Това бе осма поредна победа на Атлетико във всички турнири.

И двата тима влязоха в мача в отлична форма, като баските имаха само една загуба в последните си 13 срещи във всички турнири.

Гол на Лусиано Вието с глава след центриране на Хуанфран бе правилно отменен със засада.

Облак изби прехвърлящ удар на Адурис, но при последвалия корнер Аймерик Лапорт на далечната греда прати в мрежата за 1:0 за Билбао и така сложи край на серията от 4 поредни мача без допуснато попадение от Атлетико в Ла Лига.

В добавеното време на първата част „дюшекчиите” на свой ред вкараха след корнер. Ираисос изби удара на Караско покрай гредата, но Саул скочи най-високо след ъгловия удар на Коке и се разписа за 1:1.

Облак попречи на Боведа да вкара с глава в началото на втората част, а после беше на висота при изстрел на Адурис. Баските нямаха победа като гост на „Калдерон” откакто Диего Симеоне поведе Атлетико.

Точно в средата на втората част резервата Анхел Кореа чукна за Гризман пред наказателното поле и французинът с убийствена сила се разписа в левия ъгъл – 2:1 и донесе трите точки на столичани.

Барселона и Атлетико Мадрид имат по 35 точки, Реал е с 30 и има шанс да се доближи, ако тази вечер спечели гостуването на Виляреал.