3. Снежно 0:0 в Казан остави развръзката за последния кръг

Снежно 0:0 в Казан остави развръзката за последния кръг

Рубин и Динамо не успяха да си отбележат гол на стадион „Централний”

Отборите на Рубин (Казан) и Динамо Киев не успяха да си отбележат гол в срещата по между си от група „F” на Шампионската лига и завършиха наравно 0:0. Като цяло срещата бе много равностойна и в нея предимно преобладаваше битка под обилния снеговалеж в Казан, като най-интересното положение в срещата дойде в края на първото полувреме, когато красив удар на Домингес със задна ножица бе спасен по блестящ начин от Шовковски. Въпреки, че не се победиха, двата тима запазиха реални шансове за класиране на осминафиналите.

Гостите от Киев започнаха по-силно срещата и именно те създадоха първото по-опасно положение. То дойде в 4-ата минута, когато Шевченко намери Ярмоленко на добра позиция в наказателното поле, но ударът на последния премина високо над вратата. По-добрата игра на Динамо, която бе дирижирана по отличен начин от сръбския плеймейкър Милош Нинкович, продължи, а но и защитата на Рубин не отстъпваше под минималния натиск.

Домакините от своя страна рядко поглеждаха към вратата на Динамо през първия половин час. Стражът на гостите Шовковски обаче за малко не подари гол на Рубин, след като улови една висока топка, която бе насочена към Домингес, след което я изпусна на тревата, но за негово щастие аржентинецът се бе отказал да гони подаването и вече бе с гръб към вратата. Именно Домингес бе този, който се отличаваше от останалите на терена. Десетката на Рубин сътвори две много добри индивидуални атаки, при които обаче не успя да уцели вратата със завършващия удар.

В самия край на първото полувреме дойде и най-чистото и същевременно най-красиво положение в мача, а Домингес отново бе главният заподозрян. Риязанцев проби много добре от дясно, центрира отлично към точката на дузпата, където Домингес засече топката със страхотно изпълнение на задна ножица, но Шовковски прояви уникален рефлекс и спаси своя отбор от гол точно преди края на полувремето.

Второто полувреме започна като първото – с по-добра игра за гостите от Украйна. В 50-ата минута Динамо създаде отлично положение за гол. Ярмоленко бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му попадна в тялото на Рижиков, а при добавката Шевченко не успя да нанесе хубав удар по топката и тя бе избита от бранител на Рубин. Малко по-късно пък се наложи Шовковски да избива опасно центриране пред главата на Бухаров.

В 69-ата минута пък Шевченко сам си създаде отлично положение, нагласи топката на левия си крак, но ударът му се оказа твърде слаб и не затрудни Рижиков. Малко по-късно пък Домингес опита своя шанс на с подобен шут към обратната врата, но и за Шовковски това не бе проблем. До края на срещата отборът на Рубин наложи силен натиск, който обаче не доведе до нещо по-опасно и така резултатът закономерно остана непроменен.

Така след това равенство Рубин се изравни на върха в групата с Интер с по 6 точки, преди гостуването на „нерадзурите” тази вечер в Барселона. Динамо пък се изравни с каталунците – по 5 точки. Нищо в група “F” все още не е решено.

Рубин – Динамо 0:0

Рубин: Рижиков, Ансалди, Сезар Навас, Семак, Салуквадзе, Бухаров, Риязанцев, Нобоа, Карадениз (Бистров 75’), Шаронов (Калешин 54’)

Старши треньор: Кубан Бердиев

Динамо: Шовковски, Бетао, Вукоевич, Шевченко, Милевский, Еременко, Михалик, Маграо, Юсуф, Нинкович (Гиоане 86’), Ярмоленко

Старши треньор: Валерий Газаев

Жълти картони: Домингес, Нобоа (Рубин), Шевченко (Динамо)

Съдия: Феликс Брайч

Стадион: „Централний”, Казан