3. Солдадо донесе точката на Валенсия срещу Билбао на „Местая”

Солдадо донесе точката на Валенсия срещу Билбао на „Местая”

Двата тима завършиха 1:1, „прилепите” изравниха в 89-ата минута

Отборът на Валенсия направи грешна стъпка в преследването на лидерите, след като завърши наравно 1:1 с тима на Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе от програмата на 8-ия кръг на испанската Ла лига.

Първото полувреме започна с малко по-добра игра на гостите, но като цяло представянето на двата тима не бе особено впечатляващо през първите 45 минути. Йоренте и Муниайн изтърваха две възможности за баските, но горе долу с това се изчерпаха положенията пред двете врати.

Втората част стартира с натиск на „прилепите” и неточни удари на Жонас, Банега и Пиати. В 64-ата минута пък, Ирайсос трябваше да се намесва след изстрел на Банега.

Така дойде 73-ата минута, когато Муниаин получи на границата на наказателното поле и с хубав шут прати топката в левия ъгъл на Гуайта за 1:0.

След гола домакините натиснаха и в 82-ата минута Адурис стреля опасно, но Ирайсос бе на място и спаси.

Стигна се до 89-ата минута, когато „прилепите” все пак стигнаха до точката, след като Банега изведе Солдадо в наказателното поле, нападателят премина покрай стража на баските и от малък ъгъл оформи крайното 1:1.

След хикса Валенсия се намира 5-о място във временното класиране с актив от 15 точки, докато баските 11-и с 9 пункта.