3. Солдадо влезе в края и донесе успех на Валенсия (видео)

Солдадо влезе в края и донесе успех на Валенсия (видео)

„Прилепите” надиграха Еспаньол с 2:1

Валенсия записа трета поредна победа, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Еспаньол в мач от 14-ия кръг на испанската „Ла Лига”.

"Прилепите" откриха резултата на своя стадион „Местая” още в 6-ата минута, когато полузащитникът Тино Коста реализира точно отсъдената за нарушение на Дидак срещу Деалберт дузпа.

След малко повече от час по-късно обаче гостите възстановиха статуквото. В 69-ата минута точен за "папагалчетата" бе Ектор Морено, а наставникът на домакините Унай Емери реагира в 76-ата минута, пускайки в игра голмайстора на тима Роберто Солдадо.

На последния му трябваха точно 4 минути, за да донесе успеха на Валенсия с гол в 80-ата минута центриране от корнер.

Със спечелените три точки „прилепите” събраха общо 30 и вече са трети в класирането, докато каталунците останаха на 9-о място със 17 точки от 14 мача.