3. Спарта (Прага) и ЦСКА (Москва) не се победиха в мач без значение (видео)

Спарта (Прага) и ЦСКА (Москва) не се победиха в мач без значение (видео)

Победата на Палермо в Швейцария срещу Лозана не бе достатъчна на италианците да се класират напред

Отборите на Спарта (Прага) и ЦСКА (Москва) не успяха да се победят в последен мач от груповата фаза на група "F" в Лига Европа и завършиха при равенство 1:1. Мачът се игра в Чехия и бе без значение, след като и двата тима си бяха осигурили участие в следващата фаза на турнира още след приключването на петия двубой от групата, а също така бе ясно, че руснаците ще са първи в групата, е чешкият тим - втори.

Гостите от Москва успяха да открият резултата в 15-ата минута, а точен за ЦСКА бе Алан Дзагоев. Полузащитникът отправи великолепен изстрел с десния крак от около седем метра и не остави никакъв шанс на вратаря на домакините Даниел Житка.

Спарта се върна в срещата в 44-ата минута, когато Вацлав Кадлец успя да изравни. Изстрелът на футболиста на домакините бе великолепен и равенството бе възстановено.

През втората част нов гол в мача не падна и последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

Спечелената точка остави Спарта (Прага) на втората позиция в класирането с 9 точки. За ЦСКА това бе първият двубой от груповата фаза, в който московчани не си тръгнаха с пълен актив. В предишните пет срещи руският тим винаги завършваше с победа, но тази серия бе прекъсната днес. Все пак ЦСКА е първи в групата си с 16 точки. Така и двата отбора ще играят на 1/16-финалите в Лига Европа.

В другия мач от групата късен гол на Муньос в 85-ата минута донесе победата на Палермо като гост на Лозана, но тя не бе достатъчна за италианците, за да продължат напред в турнира. Все пак утеха за гостуващия в тази среща тим бе третото място в групата. Лозана пък завърши последен с едва 1 точка. Така и двата тима приключват с участието си в Европа за този сезон.