3. Спартак (М) се опита да сътвори чудото срещу Барса на "Камп Ноу", но си тръгна с наведена глава (видео)

Селтик и Бенфика не си отбелязаха голове в другия мач от група "G"

Отборът на Барселона започна тазгодишното си участие в Шампионската лига с труден успех като домакин на Спартак (Москва). Играчите на Тито Виланова надвиха руския тим с 3:2, но победата не дойде никак лесно.

Двубоят се игра на стадион „Камп Ноу”, а домакините първи достигнаха до попадение още в 14-ата минута. До почивката обаче Спартак успя да изравни, а след подновяването на играта през второто полувреме дори и да поведе с 2:1. Барселона обаче все пак осъществи обрат, бележейки две попадения до края на мача, и се поздрави с трите точки.

Двата отбора направиха по един пропуск в началните минути. Ромуло можеше да се разпише за гостите след удар с десния крак, но не прати кълбото в очертанията на вратата, а Жерар Пике също имаше шанс да открие, но стреля в аут. Така се стигна до 14-ата минута, когато Шави комбинира с Кристиан Тейо, който с хубав удар с десния крак преодоля Андрий Дикан, правейки резултата 1:0.

В следващите минути Лионел Меси се отчете с пропуск за домакините, а малко преди да изтече първия половин час игра от началото на двубоя, равенството бе възстановено, след като Даниел Алвеш си отбеляза автогол.

До почивката Бускетс, Фабрегас и Шави се отчетоха с пропуски за домакините, а след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

Малко след като играта бе подновена, Адриано отправи изстрел към вратата на гостите, но ударът бе спасен от вратарят Андрий Дикан. Последваха възможности пред Ромуло и Ейдън МакГийди, но тези ситуации не доведоха до гол, а в 58-ата минута изненадата на „Камп Ноу” бе факт, след като Спартак поведе с 2:1. Ромуло стреля от малък ъгъл и прати кълбото в мрежата на Виктор Валдес.

Барселона обаче показа, че твърдо ще се бори за победата и в 65-ата минута Александър Сонг можеше да вкара, но не стреля в рамките на вратата. Така се стигна до 71-ата минута, когато Лионел Меси се разписа за 2:2. В следващите минути каталунците продължиха да са по-активният тим на терена и в 80-ата Лионел Меси със страхотен изстрел направи резултата 3:2, като по този начин домакините отново излязоха напред в резултата.

До края на мача не се стигна до нови голове и така Барселона победи с 3:2 и грабна трите точки, като е лидер в група „G”. Спартак (Москва) е на последната 4-та позиция.

В другия мач от групата Селтик и Бенфика завършиха наравно 0:0.

Двубоят се игра на „Селтик Парк”, като домакините владееха топката повече от своя съперник, но гостите пък имаха повече на брой положения за отбелязване на гол.

Попадение в мача обаче така и не падна и срещата приключи при резултат 0:0. По този начин двата тима взеха по точка от сблъсъка.