3. Спектакълът между Ливърпул и Евертън завърши без победител (видео)

Спектакълът между Ливърпул и Евертън завърши без победител (видео)

Срещата на "Анфийлд" приключи при равенство 2:2

Градските съперници Ливърпул и Евертън сътвориха истински спектакъл на „Анфийлд” в мач от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия, но не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2. Домакините бяха по-добрия отбор през по-голямата част от мача, но многото пропуски през първото полувреме и някои грешки в защита през второто им попречиха да се поздравят с победата. Евертън се възползва от ситуациите, които създаде, и си тръгна с точка от срещата с големия си съперник.

През първата част на двубоя Ливърпул доминираше, като гостите отправиха едва един точен удар към Рейна. Още в осмата секунда блестящият през първите 45 минути Фернандо Торес бе оставен да стреля към вратата на Тим Хауърд, но стражът на „карамелите” улови кълбото без проблем.

Най-чистата ситуация до този момент на мача бе в 16-ата минута, когато отново Торес направи самостоятелен пробив и прати топката към вратата на Хауърд, който нямаше как да отрази удара на испанеца, но гредата помогна на вратаря на гостите. След като срещна десния страничен стълб, топката попадна на крака на Дирк Каут, но изстрелът му бе блокиран и премина над напречната греда.

Доминацията на Ливърпул продължи и добрите действия на тима на Кени Далглиш бяха възнаградени в 29-ата минута, когато след ред пропуски пред Хауърд, Раул Мейрелеш не остави шанс на вратаря на Евертън и със силен изстрел прати кълбото в мрежата на „карамелите”.

След попадението, което Ливърпул отбеляза, тимът на домакините продължи да се представя по-добре. Единственият точен удар за Евертън в очертанията на вратата на Рейна бе в първата минута на продължението на първата част, когато Аничебе стреля, но така и не успя да вкара изравнително попадение. При минимална преднина за Ливърпул дойде и краят на първото полувреме.

След почивката Евертън започна феноменално и след като Фил Дауд отсъди спорен корнер в 46-ата минута, резултатът бе изравнен. В последвалото центриране от корнера Рейна излезе неразчетено, а Силван Дистен с глава прати кълбото в мрежата на домакините, връщайки тима си в мача.

След възстановяването на равенството силните изяви на водения от Дейвид Мойс отбор продължиха и след отлична комбинация между Лиън Озмън и Джърмейн Бекфорд, последният преодоля Рейна с хубав удар в долния ляв ъгъл на испанския страж и изведе тима си с гол напред.

Евертън изглеждаше преобразен след почивката, но Ливърпул не се отказа и напрежението пред вратата на Тим Хауърд отново се появи.

В 68-ата минута Фил Дауд отсъди дузпа в полза на домакините, след като стражът на Евертън събори в наказателното поле Макси Родригес. С тежката отговорност се нагърби Дирк Каут. Холандецът обаче не сбърка, като прати много силно и неспасяемо кълбото в долния десен ъгъл на Хауърд.

Равенството бе възстановено, а Ливърпул отново заигра както през първата част. Положенията пред вратата на „карамелите” не бяха толкова много, колкото през първи 45 минути, но все пак сериозни пропуски направи Фернандо Торес.

Аничебе пък бе футболистът на гостите, който в 70-ата минута можеше да донесе трите точки на тима си, но ударът му от близко разстояние премина покрай дясната греда.

Дейвид Мойс извърши и трите си смени до края на мача, а Шелви се появи в игра за Ливърпул, но равенството 2:2 се запази и двата тима взеха по една точка от срещата.

След равенството Ливърпул е 13-ти с 26 точки, а Евертън е една позиция по-нагоре със същия актив.

Ливърпул 2:2 Евертън
29’ 1:0 Мейрелеш
46’ 1:1 Дистен
52’ 1:2 Бекфорд
68’ 2:2 Каут

Стадион: „Анфийлд”

Жълти картони: Рейна, Торес, Каут (Ливърпул)