3. „Специален” Интер обърна Барса в първия полуфинал в Шампионската лига

„Специален” Интер обърна Барса в първия полуфинал в Шампионската лига

Моуриньо и компания обезличиха Меси и заслужено стигнаха до успеха с 3:1

Италианският гранд Интер постигна изключително важна победа с 3:1 над шампиона на Европа Барселона в първия полуфинал от Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” в Милано, а реваншът на „Камп Ноу” е на 28-и април. Педро изведе каталунците напред в резултата, Снайдер изравни, Майкон докара нещата до обрат за Интер, а Милито оформи крайното 3:1. Капитанът на каталунците Карлес Пуйол пък си изкара жълт картон, заради който няма да може да вземе участие в реванша, а примерът му последва и Деян Станкович от Интер.

Жозе Моуриньо и компания показаха значително израстване от есента, когато бяха бледа сянка на това, което показаха на терена днес. В големи периоди от срещата „нерадзурите” напълно надиграха своя далеч по-именит съперник, но все пак голът на чужд терен за Барса означава, че в реванша в Испания ни очаква поредната футболна драма.

Двубоят започна предпазливо от страна и на двата отбора и в началото темпото бе малко бавно. С течение на времето обаче нещата на терена се раздвижиха и в 17-ата минута дойде първото чисто положение за гол пред една от двете врати. Тогава Ето’о овладя на дъгата на наказателното поле, стреля по земя с левия крак, Валдес изби, а при добавката Милито можеше да се превърне в герой за своите, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата на каталунците.

Така дойде 19-ата минута, когато „блаугранас”излязоха напред в резултата с първата си реална опасност. Максуел проби по страхотен начин отляво и навлезе в наказателното поле, стигна до атулинията и върна около точката на дузпата, където Педро с плътен изстрел с левия крак прати кълбото в мрежата на Сезар за 1:0.

В първите минути след гола домакините изглеждаха леко стъписани, но се съвзеха бързо и успяха да натиснат своя съперник. В 27-ата минута Пандев изведе Милито отляво в наказателното поле, аржентинецът шутира опасно, но кълбото премина много близо до лявата греда на Барселона. Три минути по-късно „нерадзурите” все пак стигнаха до попадение, след като Ето’о центрира отдясно, по земя, в наказателното поле, Милито овладя и продължи за непокрития Снайдер, който от около 10 метра не прости на Валдес – 1:1.

След изравнителното попадение темпото на игра поспадна, като до края двата тима си размениха по няколко минути на териториално надмощие. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така Интер и Барса се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Втората част започна със сериозен натиск на „нерадзурите”, който даде резултат още в 48-ата минута. Тогава Милито се откъсна от отбраната на гостите, навлезе в наказателното поле отдясно, след което пусна за Майкон, който надигра Кейта и прати кълбото в долния десен ъгъл на Валдес – 2:1.

Каталунците реагираха мигновено на този гол и в 51-ата минута Меси шутира силно с левия крак от около 15 метра, топката придоби коварна траектория, но Сезар спаси със страхотен рефлекс. Три минути по-късно Барса отново бе близо до изравнителното попадение, след като Бускетс засече с глава центриране от корнер, но от около 5 метра не успя да преодолее стража на Интер, който отново се намеси по невероятен начин.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Интер изненада за трети път отбраната на каталунците. Тогава Ето’о центрира отдясно в наказателното поле, Снайдер свали с глава за Милито, който отблизо, също с глава,прониза за трети път Валдес. Това попадение на италианците обаче ще породи много коментари, тъй като на повторенията се видя, че при паса на Снайдер, Диего Милито е в засада.

Играчите на Барселона опитаха да отговорят на предизвикателството, но Интер успяваше да затваря по прекрасен начин свободните пространства. В 79-ата минута Меси изпълни страхотно пряк свободен удар, но Сезар отново показа класа и спаси. Последната инфарктна ситуация в мача дойде в 92-ата минута и бе пред вратата на домакините. Тогава Меси подаде за Пике в наказателното поле, защитникът продължи за Педро, който стреля ефектно, но Жулио Сезар за пореден път спаси вратата си от нов гол.

Така Интер постигна много важна победа с 3:1 над настоящия европейски шампион Барселона и може да гледа далеч по-спокойно към реванша на „Камп Ноу”, който е на 28-и април.

Стартови състави:

Интер: Сезар, Майкон (Киву 74’), Лусио, Самуел, Санети, Мота, Камбиасо, Пандев (Станкович 56’), Снайдер, Милито (Балотели 75’), Ето’о
Старши треньор: Жозе Моуриньо

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Максуел, Шави, Бускетс, Кейта, Педро, Меси, Ибрахимович (Абидал 62’)
Старши треньор: Хосеп Гуардиола

Жълти картони: Ето’о, Станкович (Интер); Пуйол, Пике, Бускетс, Алвеш, Кейта (Барселона)

Стадион: „Джузепе Меаца”, Милано

Рефер: Олегарио Бенкеренса, Португалия

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1