3. Спорна дузпа и автогол носят победата на Челси срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Спорна дузпа и автогол носят победата на Челси срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Еден Азар се разписа за пръв път от началото на сезона и задмина Хаселбанк

Челси записа трета поредна победа от началото на сезона и се изравни по точки с Ливърпул и Уотфорд на върха в класирането на Висшата лига. "Сините" спечелиха с 2:1 гостуването си на Нюкасъл с попадение от спорна дузпа и автогол.

Футболистите на мениджъра Маурицио Сари доминираха през целия двубой, но така и не успяваха да пробият бетона на "свраките".

Това все пак се случи в 77-ата минута, когато съдията Пол Тиърни отсъди дузпа в полза на лондончани. Съдията Пор Тиърни видя нарушение при шпагат на Фабиан Шер в краката на Маркос Алонсо и посочи бялата точка. Еден Азар застана зад топката и не сгреши - 0:1. Това беше първото му попадение от началото на сезона и общо 70-о със синия екип. По този начин белгиецът задмина Джими Флойд Хаселбанк. Водещ голмайстор на Челси е Франк Лампард със 147 попадения, Дидие Дрогба има 104.

Малко по-късно домакините стигнаха до равенство, благодарение на Хоселу. В случая също останаха съмнения дали голът не трябваше да бъде отменен. В 83-ата минута домакините успяха да изравнят. Йедлин юдали с лакът в лицето Оливие Жиру преди да центрира към Хоселу, който вкара отблизо с глава.

Три минути преди края на редовното време Йедлин си отбеляза автогол и донесе победата на "сините". В опита си да изчисти остро подаване в пеналтерията, той прати топката в собствената си врата.