3. Спорна дузпа спря серията на Арсенал (ВИДЕО)

Спорна дузпа спря серията на Арсенал (ВИДЕО)

Палас измъкна точка от "артилеристите"

Кристъл Палас спря серията на Арсенал от 11 поредни победи с 2:2 „Селхърст Парк” в мач от 10-ия клъг на Висшата лига.

Две дузпи, втората от които доста спорна, донесоха точката на "орлите", които обаче остават на 14-а позиция.  Артилеристите са четвърти с 22 т.

Четвърт час след началото на мача Заха прати топката в гредата. Последва сериозен пропуск на Таунзънд, който от 7-8 метра стреля покрай вратата.

Малко преди почивката Мустафи спъна Куяте в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Миливойевич беше точне - 1:0.

След паузата Гранит Джака изравни със страхотен изстрел в 51-ата минута, а само 4 след това Арсенал поведе. Аю отклони центринране от корнер, топката се удари в ръката на Лаказет, за да стигне до Обамеянг, който успя да преодолее Хенеси.

Последва натиск на Палас и в 83-ата минута домакините изравниха.  Заха преодоля Джака и падна. Реферът прецени, че има контакт и даде втора дузпа, а Миливойевич не пропусна да вкара отново.

В 89-ата минута Рамзи пропусна да донесе победата на Арсенал.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1