3. Спортинг и Порто въртят хикс в дербито на 12-ия кръг (видео)

Спортинг и Порто въртят хикс в дербито на 12-ия кръг (видео)

Съперниците на Левски и ЦСКА в Лига Европа – Спортинг (Лисабон) и Порто, не се победиха в дербито на 12-ия кръг на португалското първенство, завършвайки наравно 1:1

Съперниците на Левски и ЦСКА в Лига Европа – Спортинг (Лисабон) и Порто, не се победиха в дербито на 12-ия кръг на португалското първенство, завършвайки наравно 1:1. Двубоят се игра на стадион „Жозе Алваладе”, а това бе едва второ равенство за „драконите” през сезона, като те все още нямат загуба.

Домакините поведоха в резултата с гол на Хайме Варела в 38-ата минута. Валдес се разписа, след като бе изведен очив очи с вратаря на гостите Елтон. Колумбийският реализатор на "драконите" Радамел Фалкао обаче изравни в 57-ата, засичайки топката в мрежата след центриране отдясно. Малко след това, в 69-ата минута, Майкон от тима на гостите получи червен картон, но "лъвовете" от Лисабон не успяха да се възползват от численото си предимство на терена и дербито завърши без победител.

Порто е убедителен водач в класирането с 32 точки, като има 11 точки аванс пред втория Бенфика, въпреки че "орлите" са с мач по-малко. Спортинг (Лисабон) е четвърти с 19 точки.