3. Спортинг се изкачи на 3-ото място в Португалия

Спортинг се изкачи на 3-ото място в Португалия

Спортинг Лисабон постигна победа с 3:1 над Портимонензе в среща от 13-ия кръг на португалската Суперлига и събра 22 точки, с които се изкачи на 3-о място в класирането. Начело е Порто с 32, пред Бенфика с 27, а Спортинг и Витория Гимараеш имат по 22.

Два мача от португалското първенство бяха отложени заради проливните дъждове, които се изсипаха над тази част от Европа.

Най-голямо количество вода се изля върху остров Мадейра, където бяха отложени срещите Насионал- Навал, както и Академика- Маритимо, насрочена за днес по програма.

Елдер Пощига откри резултата в полза на гостите от Спортинг при гостуването им в Портимао в 23-ата минута, но в 38-ата нападателят на домакините Жорже Пиреш изравни. Две минути преди края на първата част гостите отново излязоха напред в резултата с гола на Нуньо Оливейра, който засече центриране на левия бранител Евалдо.

В последните секунди на първата част резултатът стана 3:1, като попадението беше записано на Андре Сантош, който наказа грешка при изнасянето на топката на домакините.

Спортинг Лисабон е следващият съперник на българския Левски в турнира Лига Европа. Мачът ще се играе в средата на месеца в София, а португалците нанесоха и най-тежкото поражение на Левски тази година- 0:5 в първата среща.

Състав на Спортинг: Руи Патрисио, Жоао Перейра, Даниел Карисо, Андерсон Полга, Евалдо, Педро Мендеш, Маниш, Андре Сантош, Симон Вукчевич (84- Яник Джало), Лиедсон (78- Абел), Елдер Пощига (90- Карлош Салейро).