3. СРАМ И ПОЗОР! Юнайтед загуби от последния във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

СРАМ И ПОЗОР! Юнайтед загуби от последния във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брутална грешка на Де Хеа и гол от дузпа помогнаха на Уотфорд да спечели едва втората си победа за сезона

Манчестър Юнайтед допусна шокираща загуба - 0:2 при гостуването си на Уотфорд  от 18-ия кръг. Последният в класирането на Висшата лига нанесе своя удар в разстояние на само четири минути. Първо Исмаила Сар вкара след брутална грешка на Давид Де Хеа, а след това Той Дийни беше точен от дузпа. За Уотфорд победата е едва втора от началото на сезона.

В игра за Юнайтед се завърна Пол Погба, който дълго време лекуваше контузия в гърба. Той влезе от пейката в 63-ата минута, но не успя да помогне на тима си да се спаси от резила.

Загубата остави Юнайтед на осмо място с 25 точки. Уотфорд е последен, но вече има 12, колкото и 19-ия  Норич.

При първата по-добра ситуация за домакините Люк Шоу блокира опита за удара на Трой Дийни. В 33-ата минута Юнайтед пък можеше да поведе. Марсиал изведе Лингард сам срещу вратаря. Английският опита да прехвърли Фостър, но топката мина над вратата.

Последва положение за Уотфорд. Дюкуре засече с глава, но покрай вратата. След това Рашфорд проби отляво, но не успя да взаимодейства точно пред вратата и паузата дойде при 0:0.

В 54-ата минута домакините поведоха, благодарение на груба грешка на Давид де Хеа. Исмаила Сар стреля от въздуха, а вратарят на Юнайтед топката да мине през ръцете му и да влезе в мрежата.

Само 4 минути след това кошмарът за гостите стана пълен. Аарън Уан-Бисака събори Сар в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Трой Дийн бе точен при изпълнението и вкара първия си гол във Висшата лига от 9 месеца.

"Червените дяволи" опитаха да реагират и Макноминей накара Бен Фостър да спасява удара му. Солскяер пусна на терена Мейсън Грийнууд и Пол Погба, който записа първи мач от 3 месеца.

Фостър се справи с удари на Рашфорд и Погба, преди в 81-ата минута Хари Магуайър да стреля с глава право в стража от чиста позиция. Секунди по-късно Погба направи двойно отляво и потърси далечния ъгъл, но Фостър отново спаси.

В 90-ата минута Рашфорд можеше да върне интригата, след като получи топката в наказателното поле, но ударът му бе спасен брилянтно от Фостър с крак. Вратарят отрази и изстрел на Марсиал за финал.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УОТФОРД: 26. Фостър, 15. Каткарт, 27. Кабаселе, 21. Кико Фемения, 29. Капу, 16. Дюкуре, 19. Хюз, 9. Дийни, 7. Делофеу, 23. Сар

МАНЧЕСТЪР ЮН: 1. Де Хеа, 29. Уан-Бисака, 2. Линдельоф, 5. Магуайър,  23. Шоу, 17. Фред, 39. Мактомини, 21. Джеймс, 14. Лингард, 10. Рашфорд, 9. Марсиал