3. Срам, Позор, Унижение !!! Барселона си поигра с Реал в Мадрид и си осигури титлата в Испания

Момчетата на Гуардиола хвърлиха в ужас зрителите на "Сантяго Бернабеу". Една вечер, която ще се помни дълго в Барселона, трябва бързо да бъде забравена в Мадрид

Отборът на Барселона постигна историческа победа над тима на Реал Мадрид, след като успя да го победи на неговия "Сантяго Бернабеу" с унизителното 6:2. Меси и компания правеха каквото си поискат, а отбраната на Реал гледаше от "първия ред". Резултатът бе открит от Игуаин в 14-ата минута, но веднага след това Анри 18-ата и Пуйол в 20-ата направиха резултата 1:2. В 35-ата Меси вкара нов гол за 1:3. Серхио Рамос върна едно попадение в 56-ата минута, но само две по-късно Анри вкара нов гол за 2:4. Меси в 75-ата направи 2:5, а Пике в 83-ата оформи крайното 2:6.

Срещата започна много динамично, като и двата отбора можеха да открият резултата. Футболистите на Барса можеха да открият още в 27-ата секунда, след като след чудесна атака, кълбото попадна в краката на Шави, който мигновено шутира, но Икер Касияс отрази удара му. Първите минути „белите” от Мадрид демонстрираха, че са готови на всичко, за да спечелят срещата и организираха чудесни атаки. Ариен Робен бе като истинско шило, което минаваше от където си поиска, а защитата на каталунците трудно се справяше.

В 14-ата минута резултатът бе открит. Стадион „Сантиаго Бернабеу” бе взривен, след като Гонзало Игуаин успя с чудесен удар с глава да отбележи. Серхио Рамос направи за смях Ерик Абидал, центрира в наказателното поле, където аржентинецът се извиси и заби кълбото в мрежата зад Валдес. Веднага след попадението червената лампа в лагера на „блаугранс” светна. Меси, Анри и Ето’о заиграха много по-бързо, като защитата на Реал трудно спираше атаките на Барса. Неизбежното се случи в 18-ата минута, когато Меси с магическо подаване изведе Анри, който с хищническо хладнокръвие прати топката зад Касияс смълчавайки 80 хиляди души на стадион „Сантиаго Бернабеу”.

Шокът за привържениците на „белия балет” дойде само 120 секунди по-късно, когато след центриране от пряк свободен удар, капитанът Карлес Пуйол засече топката и отбеляза прекрасен гол. Барселона успя да нанесе много сериозен удар, който обезсърчи играчите на Хуанде Рамос. Трито Меси-Анри-Ето’о правеше каквото си поиска, а защитата на Реал Мадрид изнемогваше. В 35-ата минута след безумна грешка на Ласана Диара, Шави открадна кълбото и го предостави на „бълхата” Лео Меси. Бързоногият аржентинец напредна и с елегантен удар търкулна топката покрай изтормозеният страж на Реал. „Кралете” пробваха с епизодични пробиви да върнат поне едно попадение, но машината наречена Барселона работеше безотказно и не позволи да се случи нищо интересно пред Виктор Валдес. Така, след 45 вихрени минути игра Барселона показа защо е най-силният тим в Испания и се оттегли на почивка с аванс от 2 гола – 1:3.

В началото на втората част играчите на Барса продължиха да творят и след брилянта атака Иниеста и Шави размениха двойни подавания, като играчът с номер 8 се озова на позиция за стрелба, но ударът му мина покрай гредата. В 51-ата минута играчите на Реал имаха претенции за дузпа, но съдията Майенко показа, че не се хваща на евтини номера и не отсъди нарушение. В 53-ата минута Лео Меси се подигра със защитата на Реал след като навърза цялата отбрана, но не успя да реализира. В 56-ата минута пък домакините успяха да върнат едно попадение, след като след центриране от фаул Робен постави топката на главата на Рамос, който успя да се разпише намалявайки на 2:3. Отно само 2 минути бяха нужни на играчите на Барса, след като в 58-ата минута Тиери Анри се разписа за втори път, прехвърляйки Касияс.

В 60-ата минута отново играчите на Барса направиха своята магия – триходова комбинация между Шави, Меси и Ето’о доведе до нова опасност и възможност за гол пред вратата на Реал. След четвъртото си попадение играчите на Барселона отново започнаха да доминират на терена, а футболистите на Реал трудно успяваха да организират смислена атака. В 67-ата минута Самуел Ето’о можеше да отбележи, но реши да играе технично и топката му бе отнета. В 75-ата минута унижението на Реал стана още по-голямо, след като Меси успя да вкара 5-ти гол. Шави брилянтно изведе Меси, който се подигра с Касияс и направи резултата 2:5.

При този резултат голяма част от феновете на Мадрид започнаха да напускат „Сантиаго Бернабеу”. До края на срещата играчите на Барса правиха каквото си поискат на терена, а играчите в „бяло” не знаеха какво да направят, за да отбележат гол. Срамът за Реал стана още по-голям в 83-ата минута, когато Жерард Пике вкара шести гол. След центриране на Ето’о, Пике засече кълбото под плонжа на Касияс – 2:6.

След тази победа играчите на Барселона почти сигурно си осигуряват титлата в Примера, след като вече имат 7 точки преднина пред тима на Реал Мадрид.

Реал Мадрид – Барселона 2:6
1-0 Игуаин 14’