3. Срам за Реал (Мадрид) на "Сантяго Бернабеу"

Срам за Реал (Мадрид) на "Сантяго Бернабеу"

Разочарование, срам, позор. Това изпитаха привържениците на „Сантяго Бернабеу” след последния съдийски сигнал на двубоя между Реал (Мадрид) и Реал Унион в 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Реал отпадна от надпреварата, която тимът е печелил 23 пъти в историята си.

Разочарование, срам, позор. Това изпитаха привържениците на „Сантяго Бернабеу” след последния съдийски сигнал на двубоя между Реал (Мадрид) и Реал Унион в 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Реал отпадна от надпреварата, която тимът е печелил 23 пъти в историята си. Сблъсъкът между двата тима се реши в два мача, като в първия Реал Унион победиха с 3:2, а на реванша Реал (Мадрид) надделя с 4:3. Общият резултат стана 6:6, но с повече попадения на чужд терен напред продължава скромния отбор, подвизаваш се в третия ешалон на Испания.
Срещата започна отлично за гостите и след 14 минути те водеха с 1:0, като автор на гола стана Абасоло. В 36-ата Раул изравни и този резултат се запази до почивката. Гостите от Реал Унион отново поведоха в 49-ата минута чрез Салседо, а вездесъщият Раул направи 2:2 в 51-ата. Последваха нови две попадения за „кралския клуб”. Резервата Буено се разписа в 68-ата, а Раул оформи своя хеттрик в 86-ата. Този резултат устройваше възпитаниците на Бернд Шустер, но в 89-ата минута друга резерва Енеко Ромо вкара трети гол във вратата на Йержи Дудек и смълча 50 000 по трибуните. Така за два мача срещу Реал Унион защитата на Реал допусна 6 гола, а постът на Шустер начело на тима е под въпрос.