3. СРЕЩУ СЕВИЛЯ: Автогол спаси Реал М от нов провал (ВИДЕО)

СРЕЩУ СЕВИЛЯ: Автогол спаси Реал М от нов провал (ВИДЕО)

Вратарят Буну помогна на шампионите да спечелят трите точки

Реал (Мадрид) сложи край на серията от три мача без победа в Ла Лига. След две загуби и едно равенство, шампионите спечелиха с 1:0 гостуването си на Севиля от 11-ия кръг на първенството. Шампионите стигнаха до успеха с автогол на вратаря на домакините Буну. Трите точки помогнаха на столичани да изпреварят Виляреал за третото място. Тимът на Зинедин Зидан има 20 точки, с четири по-малко от лидера Реал Сосиедад. Севиля е на пета позиция с 16.

Реал можеше да поведе след по-малко от минута игра. Винисиус стреля от малък ъгъл, но не успя да уцели вратата. В 4-ата Винисиус притисна Ясин Буну, топката попадна у Бензема, който от непосредствена близост не успя да намери очертанията на вратата с глава.

Десет след това стражът на домакиините не успя да се намеси добре и подари топката на Родриго, който обаче не успя да се възползва. В 21-ата минута изстрел на Тони Кроос не намери целта.

В 38-ата Реал стигна до поредна възможност. Васкес проби и подаде, а Винисиус гениално прескочи топката, за да се озове тя в Бензема. Французинът стреля по земя отблизо, но Буну показа феноменален рефлекс и изби в ъглов удар. След неговото изпълнение не се стигна до нищо по-опасно.

Севиля отговори с шут на Люк де Йонг, който обаче мина над вратата.

Седем минути слез подновяването на играта Навас видя непокрития Де Йонг в наказателното, центрира и нидерландецът отправи краси удар със задна ножица крак, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

В 56-ата минута Ферлан Менди намери Винисиус, който засече топката и след рикошет във вратаря тя се озова в мрежата - 0:1. Попадението беше записано като автогол на Буну.

Четвърт час преди края Гудел от домакините изпълни пряк свободен удар, но топката й премина встрани от левия страничен стълб.

В 80-ата Сусо финтира Кроос и Начо и стреля, но в аут. Домакините натиснаха в края на двубоя и затегнаха обръча около наказателното поле на Куртоа. В 86-ата минута Окампос стреля със задна ножица, топката тупна коварно, но белгийският вратар беше избрал добра позиция и успя да избие.

СЕВИЛЯ - РЕАЛ М 0:1
0:1 Буну (56-авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕВИЛЯ: Боне, Навас, Кунде, Карлос, Видал, Фернандо, Джордан, Ракитич, Окампос, Мунир, Де Йонг

РЕАЛ М: Куртоа, Васкес, Варан, Начо, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Винисиус, Родриго, Бензема