3. Стана ясен съперникът на Лудогорец в третия квалификационен кръг на ШЛ

Стана ясен съперникът на Лудогорец в третия квалификационен кръг на ШЛ

Шампионът на България ще се изправи срещу Партизан (Белград)

Партизан (Белград) се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Тази вечер сръбският тим, където играе българинът Иван Иванов, завърши при нулево равенство домакинството си на арменския шампион Ширак в реванша между двата тима от втория квалификационен кръг на турнира. Така след равенството 1:1 в първия двубой Партизан се класира напред заради отбелязания гол на чужд терен.

В третия квалификационен кръг Партизан ще се изправи срещу шампиона на България Лудогорец, който по-рано тази вечер срази с класическото 3:0 Слован Братислава и по този начин отстрани словашкия първенец с общ резултат 4:2 от двата мача.

Първата среща между българския и сръбския шампион ще се играе на 30 или 31 юли, а реваншът ще бъде на 6 или 7 август.

В днешната среща между Партизан и Ширак, играна в Белград, не паднаха попадения, но домакините завършиха срещата с 10 души, след като директен червен картон в 55-ата минута получи защитникът Владимир Волков. Българският бранител на сръбския шампион Иван Иванов пък изигра пълни 90 минути за своя отбор.