3. Стандарт Лиеж оглави еднолично група B след бой над Хановер у дома

Стандарт Лиеж оглави еднолично група B след бой над Хановер у дома

Белгийците спечелиха с 2:0, Ворскла и Копенхаген завършиха наравно 1:1 след два гола на един и същ футболист

Отборът на Стандарт Лиеж победи гостуващия Хановер с 2:0 в мач от група B на Лига Европа. По този начин белгийците оглавиха еднолично класирането и със сигурност продължават в следващата фаза на турнира.

Попаденията за домакините отбелязаха Мохамед Чите в 26-ата и Сириак Гохи Би в 59-ата минута.

По този начин белгийците събраха актив от 11 точки и остават на първо място в групата. Отборът на Хановер пък запази втората позиция с 8 пункта.

В другата среща от групата отборите на Ворскла и Копенхаген завършиха наравно 1:1 в Украйна.

Куриозното в двубоя бе, че и двете попадения бяха дело на един и същи футболист. Първо в 31-ата минута Дам Н'Доайе си отбеляза нелеп автогол, с който домакините от Ворскла поведоха с 1:0. Само шест минути по-късно обаче Н'Доайе се реваншира за грешката си, като този път се разписа в правилната врата, изравнявайки резултата.

Така и двата тима запазиха позициите си и загубиха шансове за класиране в следващия етап на турнира. Отборът на Копенхаген остава на трета позиция с актив от 5 пункта, докато тима на Ворскла е последен с 2 точки.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе