3. „Старата дама“ отнесе пет шамара в Лайпциг (ВИДЕО)

„Старата дама“ отнесе пет шамара в Лайпциг (ВИДЕО)

С категоричния успех домакинтие се бетонираха на третата позиция в Бундеслигата

Отборът на РБ Лайпциг разби с 5:0 гостуващия Херта (Берлин) в битка от XXVII кръг на Бундеслигата.

Юсуф Поулсен се отличи с хеттрик (27, 56 и 62), а Емил Форшбери (17) и Амаду Хайдара (64) реализираха по едно попадение.

С успеха Лайпциг се бетонира на третата позиция, възползвайки се от грешката на Борусия (Мьонхенгладбах).

Домакините вкараха два пъти с точно толкова точни удара преди почивката. В 17-ата минута Кевин Кампъл изведе Емил Форшбери и той откри, а при второто попадение Фабиан Лустенбергер не прецени добре тупкаща топка и позволи на Юсуф Поулсен да отнеме.

Датският полузащитник подаде към Тимо Вернер, който пуска покрай вратаря и изведе Поулсен сам пред празната врата - 2:0 за "червените бикове".

В 57-ата Форшбери показа страхотна техника и пусна топката в коридор между двама бранители. Поулсен стигна до кълбото и стреля голово по диагонала - 3:0.

В 62-ата Поулсен оформи хеттрик след брилянтно копване над вратаря. Аплодисменти заслужи великолепното подаване на Тайлър Адамс, осъществено благодарение и на разкъсаната защитна линия на берлинчани.

В 64-ата Хайдара реализира за 5:0 с удар с вътрешен от дъгата на наказателното поле и така Лайпциг вече има 52 точки, с пет повече от четвъртия. Херта остана с 35 в своя актив.