3. "Старата госпожа" излъга "Старата дама" с 2:0 в Берлин /видео/

"Старата госпожа" излъга "Старата дама" с 2:0 в Берлин /видео/

Ювентус победи Херта с голове на Алесандро Матри и Милош Красич

„Старата госпожа” от Торино излъга като гост „Старата дама” от Берлин с 2:0. Ювентус показа пестелива и дефанзивна игра, но с голове на Матри и Красич във всяка от двете части се поздрави с успеха на Олимпийския стадион в Берлин.

През целия мач Херта диктуваше темпото на мача и играта се развиваше предимно в половината на италианския шампион.

Играта в защита сякаш бе умишлено търсена от треньора Антонио Конте, който готви отбора за завръщането в Шампионската лига.

Новото попълнение Квадво Асамоа започна като титуляр в центъра на терена, а Алесандро Матри и Фабио Куалярела си партнираха в предни позиции.

Ювентус взе аванс след 20 минути игра, когато неуморимият Артуро Видал намери отдясно Алесандро Матри, а нападателят хитро изчака стражът на домакините да се хвърли и покрай плонжа му мушна в мрежата за 0:1.

На вратата на „бианконерите” пазеше резервата Марко Сторари. Той се представи на приливи и отливи, като на няколко пъти спаси сигурни голове, но при едно безобидно центриране остави топката за аут, а вместо това тя се удар в напречната греда и несмалко да го изненада още по-неприятно.

Херта продължи да атакува, но така и не суъмя да изравни. Вместо това забравеният на пейката на Ювентус Милош Красич, който усилено си търси нов отбор, подпечата победата на италианците с гол в последната минута за 0:2.