3. "Старата госпожа" изнесе урок на еврошампиона Челси и почти го детронира (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус разби лондончани с 3:0 и се доближи до осминафиналите, Ди Матео пред уволнение

Италианският шампион Ювентус разби еврошампиона Челси с 3:0 в голямото дерби на Група „Е” в Шампионската лига . Голове на Куаляреала през първата част и Видал и Джовинко през втората доближиха италианския шампион до осминафиналите и може би подпечатаха оставката на Роберто Ди Матео, който е изправен пред отпадане в турнира още в груповата фаза при защитата на трофея.

В другия мач от групата Шахтьор победи Нордселанд с 5:2, с което украинците си осигуриха място в осминафиналите. Шахтьор е лидер с 10 точки, Ювентус вече има 9, а Челси остана трети със своите 7. В последните срещи от групата само победа на Шахтьор над Ювентус ще остави шанс на Челси да продължи напред при успех над Нордселанд. Ако срещата Шахтьор - Ювентус завърши наравно или италианците спечелят, Челси ще бдъе детрониран.

За важния мач в Торино Ди Матео спази обещанието си и остави Фернандо Торес на пейката. Напред бяха Азар, Мата и Оскар, но европейският шампион залагаше на по-затворен стил с надежда да контрааткува на скорост. Привидно в тима имаше петима бранители, но схемата си бе с четирима отзад, като Аспиликуета играеше пред Иванович отдясно.

За Ювентус Джовинко бе резерва, а атаката се водеше от възстановения Вучинич и Куалярела. Шампионът на Италия играеше в традиционното 3-5-2 с Лихщайнер и Асамоа по двете крила.

Още в началото домакините тръгнаха в атаки, окрилени от препълнените трибуни на „Ювентус Арена”, сред които бе и една от легендите на клуба - Зинедин Зидан.

Само 4 минути бяха изминали и Ювентус удари греда след страхотен шанс. Щефан Лихщайнер получи удобна топка на 4-5 метра от вратата на задната греда и засече, но Петър Чех спаси отлично и изби в гредата, за да предотврати гола.

Пет минути по-късно Челси направи първата си голова контраатака, но този път Буфон показа класа. Оскар се подигра със защитата на Ювентус и пусна за Еден Азар вдясно, но Джиджи Буфон с крак изби покрай гредата.

Чех отново бе последна преграда за Ювентус след четвърт час. Заучено положение от корнер достави топката за Маркизио, който мощно шутира от 12-13 метра, но Чех изби в корнер.

Асамоа не успя да засече удобно центриране на задната греда, а после Рамиреш направи хубав финт, но в последния момент Леонардо Бонучи с прецизен шпагат го спря.

Ювентус поведе малко щастливо, но заслужено в 38-ата минута. Пирло получи свобода извън пеналта, нагласи се и стреля леко, ала Куалярела отклони и заблуди Петър Чех за 1:0, взривявайки публиката.

Минута по-късно Лихщайнер засече в обратния ъгъл добро центриране, но Ашли Коул изби от голлинията и спаси своя еврошампиона.

Преди почивката Челси имаше много добър шанс да изравни. При бърза контра Азар изведе Мата с диагонален прехвърлящ пас, ала първото докосване подведе испанеца и Буфон излезе и го спря.

Въпреки негативния резултат за гостите, Ювентус остана по-активен и след паузата.

Пет минути след подновяването на играта Гари Кейхил задържа за фланелката Мирко Вучинич в наказателното поле, но съдията Джунайт Чакър прецени, че няма нарушение.

Последва силен удар на Пирло от дистанция, но Чех изби на сигурно в корнер.

Час игра бе изминал, когато „бианконерите” нанесоха втори решаващ удар. Вучинич се освободи отляво, намери Асамоа, който върна за непокрития Видал и чилиецът простреля безпомощния Петър Чех за 2:0 в 61-ата минута.

Челси се откри в опит да е върне в мача и Ювентус пропиля няколко много добри шанса да вкара трети гол чрез Вучинич и Куаляреала, като най-фрапантен бе пропускът на черногореца сам от 10-11 метра, когато стреля над целта.

Секунди преди края Ювентус стигна до третия гол, който оформи класическата победа за „Старата госпожа”. Джовинко бе изведен с хубав пас от Видал, Ашли Коул покри засадата, Петър Чех излезе да пресрещне Мравката, но той хитро стреля с едно докосване между краката му и направи 3:0 за кеф на тифозите в Торино.

Ювентус - Челси 3:0
1:0 Куалярела '38