3. "Старата госпожа" открадна точка от Милано (видео+снимки)

"Старата госпожа" открадна точка от Милано (видео+снимки)

Двата тима поделиха точките след два зачетени и два неправилно отменени гола

Милан и Ювентус не се победиха в 154-ото дерби помежду си и завършиха при резултат 1:1 срещата от 25-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Росонерите” определено могат да съжаляват повече, че не успяха да надделеят в двубоя на своя „Джузепе Меаца”, тъй като бяха по-добрият отбор на терена през първия игрови час.

Наставникът на шампионите Масимилиано Алегри трябваше да реди състава без 12 свои възпитаници, между които и топреализаторът Златан Ибрахимович.

Гостите от Торино пък можеха да разчитат на най-доброто, с което разполагат, но голяма част от футболистите им разочароваха.

Милан започна устремно срещата и още в 15-ата минута успя да открие резултата. Това стори дошлият от Палермо срещу 1 млн. евро това лято полузащитник Антонио Ночерино, който се разписа с бомбен удар от около 30-ина метра.

Десетина минути по-късно „росонерите” вкараха и втори гол след удар на Мунтари, но съдийската бригада не зачете попадението, макар повторенията да показаха ясно, че топката преминава с цели си обем голлинията на Джиджи Буфон преди той да спре пътя й.

Така или иначе обаче Милан се оттегли на почивка с минимален аванс и продължи да доминира през първата половина на второто полувреме.

В 69-ата минута обаче на игрището се появи Алесандро Матри, който замени неубедителния Куалярела и играта на Юве се промени коренно.

Десет минути след влизането си в игра юношата на Милан вкара гол, но той не бе зачетен заради несъществуваща засада и така неправилно отменените попадения се изравниха.

В 83-ата минута резултатът също бе изравнен. Тогава появилият се като резерва на почивката Симоне Пепе центрира отдясно, а Матри засече с воле топката и отблизо прониза Абиати за 1:1.

След това срещата се изнерви, а в резултат на това минутка преди края Артуро Видал бе изгонен с директен червен картон и остави Юве с човек по-малко на игрището.

До края на мача повече попадения не паднаха, въпреки финалния щурм на Милан, а след последния съдийски сигнал се стигна до неприятни сцени с участието на голяма част от футболистите на двата тима.

Така „росонерите” запазиха първата си позиция с 51 точки от 25 мача, докато „Старата госпожа” остана на втора позиция с 50 и мач по-малко.