3. Стърлинг избухна с хеттрик при нова победа на Сити (ВИДЕО)

Стърлинг избухна с хеттрик при нова победа на Сити (ВИДЕО)

"Гражданите" дръпнаха с 4 точки пред Ливърпул

Лидерът в Англия Манчестър Сити скрепи първото си място след 30-ия кръг в Премиършип, надделявайки като домакин на Уотфорд с 3:1. Хеттрик за „гражданите” заби Рахийм Стърлинг (46’, 50’, 59’), а голът за Уотфорд дойде от Жерар Делоуфеу в 66-ата минута.

Победата за тима на Хосеп Гуардиола е логична, но първият гол за Сити бе повече от странно зачетен. Илкай Гюндоган пусна чудесен пас за Серхио Агуеро в наказателното поле на Уотфорд. Аржентинецът свали с гърди към Стърлинг, който бе в двуметрова засада. Дариил Янмаат атакува топката, след като англичанинът понечи да играе с нея, а след шпагата топката влетя параболично във вратата на Фостър – 1:0. Асистент-арбитърът вдигна флага за засада, но главният съдия Пол Тиърни след кратка дискусия реши да зачете гола.

Това попадение стъписа хората на Хави Грасия, които регистрираха втори гол след само четири минути игра. Риад Марез се освободи отдясно и пусна успореден пас по земя за Стърлинг, който бе оставен непокрит във вратарското поле на Фостър – 2:0 за тима на Пеп Гуардиола.

Девет по-късно Силва пусна прелестен пас за Стърлинг в наказателното поле. Англичанинът овладя топката, бутна я надясно, елиминирайки защитник на Уотфорд и с фино докосване покачи за 3:0.

Все пак в 66-ата минута Уотфорд върна едно от попаденията на Сити чрез Жерар Делоуфеу. Испанецът бе заменен предната минута с Трой Дийни, а Фостър прати дълга топка за Дийни. Нападателят на Уотфорд свали с глава към Делоуфеу, който с първото си докосване прати топката във вратата на Едерсон – 3:1.

До края на срещата двата отбора продължиха да играят във вихрено темпо, като повечето работа бе за сметката на Фостър. Пропуски за домакините направиха Габриел Жезус на няколко пъти и Николас Отаменди. Иначе в следващия кръг Сити гостува на Фулъм, докато Уотфорд гостува на Манчестър Юнайтед.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1