3. Стърлинг вкара в дебюта си за Сити при успех над Рома (ВИДЕО)

Стърлинг вкара в дебюта си за Сити при успех над Рома (ВИДЕО)

„Гражданите” се наложиха с 5:4 след изпълнение на дузпи

Новият футболист на Манчестър Сити Рахим Стърлинг се разписа в дебюта си за новия отбор. „Гражданите” победиха Рома с 5:4 след изпълнение на дузпи в приятелски двубой, който се проведе в Мелбърн. В редовното време срещата завърши при резултат 2:2.

20-годишният футболист, който акостира на „Етихад” от Ливърпул срещу рекордните 49 млн. паунда, откри резултата още в началото на двубоя - още в третата минута. Стърлинг имаше и сериозни претенции за дузпа, но главният съдия не посочи бялата точка. Той игра само през първото полувреме.

Миралем Пянич със страховит удар от около 22 метра препарира Кабайеро за 1:1.

До почивката пропуски пред вратата на Рома направиха Стърлинг и Келеши, но след почивката младият талант на Сити - Келеши успя с прекрасен удар на направи резултата 2:1 в 52-ата минута.

До края на редовното време "вълците" изравниха с перфектно изпълнение на пряк свободен удар Адем Ляич в 87-ата минута на срещата за 2:2.

Така победителят трябваше да се определи с дузпи, където по-точни се оказаха "гражданите" и грабнаха победата. За Рома пропуски от бялата точка направиха Думбия и Кейта.