3. "Стършелите" свирепо нажилиха бездушен Челси (ВИДЕО)

"Стършелите" свирепо нажилиха бездушен Челси (ВИДЕО)

Столът на Антонио Конте се клати все повече

Уотфорд победи Челси с 4:1 в последен мач от 26-ия кръг на Висшата лига.

Отборът на Антонио Конте загуби втори пореден двубой с три гола разлика срещу по-непретенциозен съперник и спекулациите за евентуално уволнение на наставника отново са налице.

Той излезе без нападател в срещата, като на върха на атаката действаха Педро, Еден Азар и Вилиан.

Проблемите обаче дойдоха от халфовата линия и по-конкректно от един човек. Тимуе Бакайоко, който играе много слабо от началото на престоя си в Челси, си изкара червен картон в 30-а минута след два жълти за пет минути.

Второто му нарушение сякаш не заслужаваше жестоката санкция, но бившият играч на Монако показа безрасъдство и бе изгонен.

Това оркили иначе по-силно играещият отбор на Уотфорд и тимът стигна до победно попадение в 42-а минута.

Новото им попълнение от Барселона Жерар Деулофеу бе фаулиран от Тибо Куртоа в наказателното поле, а капитанът Трой Дийни рядко греши от бялата точка. Нападателят отбеляза и донесе аванс за своите.

През второто полувреме Уотфорд пак бе по-активният отбор на терена и се възползва от численото си предимство.

Оливие Жиру влезе на терена за гостите, но топки до него почти не достигаха.

Тогава обаче блесна геният на Еден Азар. Белгиецът вкара страхотен индивидуален гол в 82-а минута.

Челси виждаше как печели точка, но "стършелите" заслужено стигнаха до победен гол в 85-а минута. Дарил Янмаат проби и направи двойно подаване с Роберто Перейра преди да прати топката зад Куртоа за 2:1.

В 88-та минута съпротивата окончателно бе пречупена. Жерар Деулофеу хвана "сините" на контраатака и с индивидуална игра вкара за 3:1.

В 92-та минута и резервата Роберто Перейра не пропусна да се разпише след проспиване на противниковата защита.