3. Стенли с цял мач за Вила при победата над Хъл с 1:0

Стенли с цял мач за Вила при победата над Хъл с 1:0

Астън Вила победи Хъл Сити с 1:0 в последна среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Астън Вила победи Хъл Сити с 1:0 в последна среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра на „Кей Си Стейдиъм” в Хъл, а единственото попадение падна в 88-ата минута след автогол на Заяте. Цял мач за Вила изигра българския национал Стилиян Петров.

През първата част срещата бе равностойна като и пред двете врати се откриха по една добра възможност за гол. След недобро изчистване на вратаря Мейхил в началото, капитанът на Вила Бари стреля опасно към вратата на Хъл, но топката мина на сантиметри над вратата. В края на първото полувреме Ашби центрира от ляво и защитникът на гостите Дейвис за малко не вкара топката в мрежата на съотборника си Фридел. Двуострата игра не доведе до гол в едната от двете врати и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Картината през второто полувреме не се промени. Изобилстваха единоборствата в средата на терена и липсваха головите положения пред двете врати. Двубоят вървеше към закономерно нулево равенство до 88-ата минута, когато Ашли Йънг проби по дясното крило, центрира към Агбонлахор, но с топката преди него игра защитникът на Хъл Заятя, който я насочи към собствената си врата. В последните секунди на мача домакините претендираха за дузпа след игра с ръка, но повторенията показаха, че такава е нямало.

След този успех Стилиян Петров и съотборниците му си върнаха 4-ото място в класирането, като имат равен брой точки, по 38 с третия Манчестър Юнайтед. Хъл пък записаха трето поредно поражение, но възпитаниците на Фил Браун запазиха 8-ата позиция с 27.

Състави:

Хъл Сити: Meйхил; Макшейн, Заяте, Търнър, Рикетс; Менди, Гарсия (89’ Фейгън), Халмоси, Ашби, Бармби (85’ Хюз), Кузен (69’ Кинг).

Астън Вила: Фридел; Рио Кокър, Найт, Дейвис, Л. Йънг; Сидуел (86’ Гарднър), Стилиян Петров, Бари, Милнър, А. Йънг, Агбонлахор.

Жълти картони: Заяте (Хъл); Бари, Петров (Вила)
Стадион: „Кей Си Стейдиъм”, 24 727 зрители
Съдия: Стив Бенет