3. Стенли спаси Вила от срам на „Селхърст Парк” – 2:2

Стенли спаси Вила от срам на „Селхърст Парк” – 2:2

Българинът вкара за крайното 2:2 в 87-ата минута и взе победата от ръцете на "орлите"

Българският национал и капитан на английския елитен Астън Вила Стилиян Петров спаси отбора си от срамно отпадане от турнира за Купата на Англия, след като се разписа за крайното 2:2 срещу първодивизионния Кристъл Палас. Срещата се игра на стадион „Селхърст Парк” в Лондон и бе от програмата на осминафиналите на ФА Къп.

Въпреки проливният дъжд двубоят започна с много високо темпо и в 11-ата минута гостите можеха да открият резултата след разбъркване в полето на „орлите”, но след изстрела на Дън Дейвис се намеси пожертвователно и спаси тима си. Атаките към двете врати продължиха и след това положение и така се стигна до 25-ата минута, когато столичани изненадващо откриха резултата. Тогава Амброуз центрира от ъглов удар, Ертл се извиси над всички и с глава изпревари излезлия Фридъл за 1:0.

След попадението гостите от Бирмингам вдигнаха оборотите и в 35-ата минута съумяха да стигнат до равенство чрез Колинс, който засече с глава центриране от фаул на Даунинг. До края на полувремето не се стигна до нов гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част започна далеч по-спокойно и равностойно от първата. Първата опасна възможност дойде пред Астън Вила, след като в 50-ата минута Джон Карю отправи силен изстрел, който, за негово съжаление, бе спасен от Сперони. Така се стигна до 70-ата минута, когато Амброуз изстреля истинска бомба от фаул от 33 метра, Фридъл не прецени добре полета на топката и в крайна сметка тя влетя в горния му десен ъгъл за 2:1.

След гола Астън Вила започна да атакува още по-масирано и на няколко пъти Карю можеше да направи 2:2, но стражът на „орлите” Сперони се справи по невероятен начин с шутовете му. В 87-ата минута обаче се стигна до корнер за бирмингамци, който бе изпълнен от Даунинг, Стилиян Петров налетя на топката и с глава я прати в далечния ъгъл на Сперони за 2:2. До края на двубоя двата тима нямаха сили за повече попадения и така четвъртфиналистът между тях ще бъде определен след преиграването на „Вила Парк”.

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно