3. Стилиян Петров: Ще се борим до края

Стилиян Петров: Ще се борим до края

Стилиян Петров заяви, че борбата за място в първата четворка на Висшата лига ще се води до самия край, след като силното представяне на „Олд Трафорд” демонстрира завърналата се увереност в отбора на Вила.

Загубата с 3:2 от Манчестър Юнайтед бе четвърта поред и остави тима от Бирмингам на шест точки след Арсенал и далеч по-нежелателна голова разлика, докато преднината над напиращия състав на Евертън се стопи до 1 точка.

Стенли, въпреки разочарованието от късния победен гол на Юнайтед, извлича единствено позитиви от представянето на съотборниците си, който едва не докараха, определено покосения от контузии отбор на Юнайтед, до трета поредна загуба във Висшата лига.

„Успяхме бързо да се върнем в мача, а настроението на играчите бе страхотно. Играхме добре и не заслужавахме да загубим. Четвъртото място е все още реалност и ще се борим за него до самия край. Много очакваха, че ще се върнем подобаващо след онова 0:5 срещу Ливърпул, но едва ли някой се е надявал на подобна игра.

„Манчестър Юнайтед се бори да стане шампион, а ние за четвъртото място, но въпреки това не им отстъпихме по нищо. Липсата на късмет не позволи да извлечем нещо на „Олд Трафорд”, но положихме прекалено много усилия през сезона за да се откажем сега”.

Надеждите на Астън Вила се състоят в това, че в програмата на Арсенал предстоят двубои срещу Топ 3.

„Арсенал има тежка програма. Около четири кръга по-рано бяхме на крачка да увеличим преднината си на осем точки. Сега сме на 6 зад тях, загубихме няколко поредни мача, същото може да се случи и с Арсенал. Те трябва да играят с Юнайтед, Ливърпул и Челси. От нас зависи дали ще спечелим оставащите си мачове”, заяви Петров.