3. Стоилов и Гьозтепе отпаднаха за Купата на Турция (ВИДЕО)

Стоилов и Гьозтепе отпаднаха за Купата на Турция (ВИДЕО)

Елитон герой и грешник за новия си клуб

Воденият от Станимир Стоилов втородивизионен Гьозтепе отпадна на 1/16-финал от Купата на Турция след загуба с 1:2 от елитния Коняспор като гост. Приоритет за „Гьоз-Гьоз“ остава класиране в Супер Лигата.

Отборът на българския специалист бе по-добрият на терена, като отправи 11 удара, от които 4 бяха точни, докато "Орлите от Анадола" стреляха общо 9 пъти, като 3 от изстрелите бяха в очертанията на вратата. Притежанието на топката бе изравнено - 50%-50%.

През първото полувреме голове не паднаха, а в началото на втората част Мъри Стоилов пусна в игра бившия централен защитник на ЦСКА 1948 Елитон.

Бразилският бранител изведе гостите напред в резултата след час игра. Той се позиционира перфектно в наказателното поле и с глава засече центриране на Давид Тияник от корнер, а с помощта на десния страничен стълб топката влетя в мрежата – 0:1.

Само четвърт час след това Коняспор стигна до изравнително попадение. Огулджан Юлгюн оползотвори асистенция на Лоука Прип и отбеляза за 1:1. До края на редовното време не паднаха повече голове и мачът влезе в продължения.

В добавеното време на първото от двете продължения Коняспор стигна до пълен обрат. Елитон не действа прецизно и по ужасяващ начин изчисти топката право на крака на Лоука Прип, който от малък ъгъл я мушна между краката на вратаря за крайното 2:1, с което Гьозтепе отпадна.