3. Стоук изпадна от Висшата лига (ВИДЕО)

Стоук изпадна от Висшата лига (ВИДЕО)

Кристъл Палас обърна „грънчарите“

Кристъл Палас спечели след обрат с 2:1 визитата си на Стоук Сити, а загубата костваше на домакините мястото им във Висшата лига догодинa.

Домакините поведоха малко преди почивката след гол от свободен удар на Джердан Шакири, но през второто полувреме инкасираха две безответни попадения и така приключиха своето 10-годишно пребиваване в английския елит.

Феновете им ликуваха в 43-ата минута, когато изстрел на Шакири се отклони от Лофтъ-Чийк и топката влетя в горния десен ъгъл на вратата – 1:0.

В 68-ата минута обаче Джеймс Макартър изравни, а в 86-ата минута игралият много силно Уилфред Заха центрира по земя отдясно и капитанът на домакините Райън Шоукрос се опита да пресече, но вместо това изведе Патрик ван Аанхолт, който попари надеждите на Стоук Сити.

Впоследствие част от феновете им не издържаха и напуснаха стадиона, но повечето останаха, а някои дори изпратиха с аплодисменти и песни своите любимци, които от догодина ще подкрепят в Чемпиъншип.

След поражението „грънчарите“ останаха с 30 точки, при само мач до края, а Кристъл Палас се спаси и математически, тъй като вече има 41 в своя актив.

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер