3. Стоук се добра до точка срещу Динамо Киев и прескочи групите (видео)

Стоук се добра до точка срещу Динамо Киев и прескочи групите (видео)

"Грънчарите" измъкнаха безценно 1:1, Рикардо Куарешма герой за Бешикташ при 3:2 над Макаби (Тел Авив)

Английският Стоук Сити се класира за 1/16 финалите на турнира Лига Европа. „Грънчарите” се докопаха с много усилия до точка срещу Динамо (Киев), който отстрани Литекс тази година, след 1:1 на „Британия стейдиъм”.

Мачът в група “E” бе много оспорван от първата до полседната минута, но албионците имаха нещастието да си отбележат автогол. Украинците натиснаха в средата на първата част и стигнаха до желания гол. Ярмоленко проби в половината на Стоук, намери Алиев на десния фланг, а неговото центриране се отклони в бутонката на Матю Ъпсън като заблуди фатално Асмир Бегович – 0:1.

Двата отбора разделиха по едно полувреме. Динамо владееше играта през първата част, но до края Стоук намери сили да натисне и стигне до изключително важен гол 10 минути преди края на мача.

Джърмейн Джоунс най-сетне успя да даде едно перфектно центриране след няколко разочароващи опита по-рано, а Кенуайн Джоунс това и чакаше като заби с глава в мрежата зад Шовковски за 1:1.

Асмир Бегович накрая спаси Стоук със страхотна намеса при един шут на Ярмоленко и даде на своите зелена светлина за елиминационната фаза на турнира.

В другия мач от група “E” Бешикташ завоюва драматична победа в Тел Авив срещу местния Макаби и също ще играе в 1/16 финалите на Лига Европа.

Португалската звезда на турския тим Рикардо Куарешма изигра решаваща роля за триумфа. Крилото откри резултата в добавеното време на първата част и направи 1:0 за гостите, но головото шоу тепърва предстоеше.

Тораман покачи на 2:0 за Бешикташ само две минути след подновяването на играта и турците помислиха, че лесно ще спечелят.

Макаби обаче не мислеше така и за 11 минути изравни за 2:2. Йейни намали на 1:2 в 59-ата минута, а 20 преди края Логаси направи частичния обрат факт – 2:2.

Изглеждаше, че Бешикташ ще трябва до последно да се поти за класирането си напред и да чака последния си мач в групата, но Куарешма направи това формалност.

Португалецът наниза победен гол за 3:2 в полза на Бешикташ броени секунди преди края и хвърли в дива радост треньорското ръководство и феновете на „черно-белите”.

Стоук Сити има 11 точки на челото на група “E”, а Бешикташ е втори с 9. Динамо Киев е трети с 6 и има теоретични шансове да се класира, ако Бешикташ се издъни срещу играещия за честта си английски тим в последния мач.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе