3. Страхил Попов с победна асистенция в Турция

Страхил Попов с победна асистенция в Турция

Българският защитник с основна заслуга за успеха на Юмраниеспор

Българският защитник Страхил Попов имаше основна заслуга за успеха на своя тим Юмраниеспор с 2:1 като гост над Анкарагюджу в 15-ия кръг на местната Суперлига. С този успех отборът на Попов събра 10 точки и се отлепи от дъното на класирането, където слезе Истанбулспор с 8.

А днешният им съперник Анкарагюджу е на 11-о място с 16 точки. В другата среща, играна по същото време, Истанбул Башакшехир се наложи с 2:0 над Анталияспор и събра 30 точки, с които се изравнява с лидера Галатасарай. На 3-о и 4-о място са Фенербахче и Адана Демирспор.

Домакините от Анкара откриха резултата още във 2-ата минута чрез норвежеца Захид Гаяс. Но само 7 по-късно конгоанският таран на гостите Даниел Авону изравни с отличното съдействие на Страхил Попов. 32-годишният благоевградчанин проби от дясно и направи чудесно центриране през двама играчи на противника, а за Авону остана по-лесното да отбележи. Десет минути след началото на втората част същият нападател от Конго вкара за 1:2 и подпечата трите точки за Юмраниеспор.

Попов игра пълни 90 минути на много високо ниво в система 4-3-3 и отново показа чудесен баланс и в защита, и в атака. В 65-ата минута той успя да се върне навреме в защита и да предотврати изравняване на останалия на опасна позиция Фиратджан Юмюм. След края на срещата бившият футболист на Литекс беше един от тримата в неговия отбор с оценка над 8.0 по десетобалната система.