3. Страхотен Байерн подчини Марсилия и в реванша и се класира за полуфиналите (видео)

Баварците спечелиха и втория си мач срещу френския тим с 2:0

Байерн (Мюнхен) постигна успех срещу Олимпик (Марсилия) и във втория мач между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига. Немският тим спечели с 2:0 и реванша си срещу французите, проведен на „Алианц Арена”, и по този начин продължава на полуфиналите след победа с общ резултат 4:0 от двата мача.

Още в началните минути от двубоя Ивица Олич, Тони Кроос и Джером Боатенг получиха възможности да открият резултата, но и тримата не успяха да пратят кълбото в мрежата на Стив Манданда. Олимпик (Марсилия) пък пропиля отлична ситуация за отбелязване на гол в 9-ата минута, когато Лоик Реми стреля към Мануел Нойер, но вратарят на Байерн бе блестящ и спаси.

Нойер имаше ключова роля баварците да не допуснат попадение и в 13-ата минута, когато се справи с изстрел на Жереми Морел, а почти веднага след тази ситуация домакините поведоха в резултата, след като Ивица Олич успя да прати топката в мрежата на френския тим. Олимпик (Марсилия) бързо можеше да се върне в мача, след като Стефан Мбиа нанесе изстрел в 17-ата минута, но Нойер отново показа отличен рефлекс и отрази.

Последваха нови интересни моменти пред двамата вратари, като Олич, Рибери, Кроос и Мюлер се отчетоха с пропуски за Байерн, а Брандао не съумя да реализира добра възможност за гостуващия тим. В 33-ата минута пък Тони Кроос нацели дясната греда на вратата на Стив Манданда. Така се стигна до 37-ата минута, когато баварците достигнаха до втория си гол в срещата. Точен за 2:0 бе Ивица Олич, а това бе вторият гол на хърватския нападател в мача.

Байерн стартира силно второто полувреме и още в 53-ата минута Франк Рибери можеше да направи преднината на отбора си класическа, но ударът на французина бе отразен от Манданда. Последваха и добри голови възможности пред Тони Кроос и Луис Густаво, но и тези положения не доведоха до трето попадение в мрежата на Байерн.

Френският тим се опита да достигне поне до почетен гол, но такъв така и не падна. Брандао и Беноа Шейру направиха пропуски за гостите, а до края на срещата нито един от двата тима не достигна до гол и така Байерн спечели и реванша с 2:0.

По този начин тимът на Юп Хайнкес си осигури място на полуфиналите, където ще спори за място на финала с победителя от сблъсъка между Реал (Мадрид) и Апоел (Никозия). Първият мач между двата отбора завърши с победа с 3:0 в полза на „кралския клуб”.

Байерн (Мюнхен) 2:0 Олимпик (Марсилия)
13 1:0 Олич
372:0 Олич

Стадион: „Алианц Арена”

Главен съдия: Свен Одвар Моен

Жълти картони: Алаба (Байерн (Мюнхен)); Мбиа (Олимпик (Марсилия))

Червени картони:
няма

Стартови състави:

Байерн (Мюнхен):
Нойер, Лам, Боатенг, Бадщубер, Алаба, Тимосчук, Луис Густаво, Мюлер (Рафиня 39), Кроос (Пранич 67), Рибери, Олич (Гомес 75)

Олимпик (Марсилия):
Манданда, Аспиликуета, Фани, Н’Кулу, Морел (Амалфитано 45), Мбиа, Шейру, Реми (Каборе 63), Валбуена, А. Аю, Брандао (Жиняк 74)

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1