3. Страхотен Бербатов вдъхнови наранените "червени дяволи" за 3:0 срещу Олдършот (видео)

Манчестър Юнайтед се отърси от разгрома от Сити с успех за Карлинг Къп

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на Карлинг Къп, след като се наложи с класическото 3:0 като гост на Олдършот Таун в среща от четвъртия кръг на турнира. В неделя „червените дяволи” отстъпиха с 1:6 в дербито с Манчестър Сити от Премиършип, но днес играчите на Алекс Фъргюсън показаха, че могат и да печелят и се представиха доста силно срещу състезаващия се във Втора лига на Англия Олдършот.

Титуляр за Юнайтед бе Димитър Бербатов, който успя да отбележи първото си попадение от април месец насам.  Българинът откри резултата в полза на своя тим, като освен това асистира за второто попадение на „червените дяволи” и се запомни с няколко страхотни удара.

Началото на двубоя бе спокойно, а постепенно Юнайтед започна да контролира случващото се на терена и резултатът не закъсня – в 15-ата минута Парк намери Бербатов в наказателното поле, българинът овладя кълбото и със силен удар с левия крак откри в полза на „червените дяволи”. Олдършот се втурна в атака и пробва бързо да възстанови равенството, но опитите на домакините се оказаха безуспешни. Юнайтед действаше отлично в отбрана, като също така търсеше и второ попадение. То дойде в 41-ата минута. Майкъл Оуен намери с дълъг пас Бербатов, който задържа кълбото, навлезе в наказателното поле и върна топката към Оуен. Англичанинът нанесе силен изстрел към вратата на домакините, след който топката се оплете в мрежата. Така на почивката на мача резултатът бе 0:2.

След подновяването на играта гостуващият тим бързо достигна и до третия си гол. Той бе дело на Антонио Валенсия в 48-ата минута. Еквадорецът получи кълбото и нанесе страхотен далечен изстрел, а топката прелетя точно под напречната греда. Последваха минути, в които „червените дяволи” търсеха четвърти гол. Бербатов направи сериозен пропуск – българинът залъга двама играчи на Олдършот с отличен финт, след което стреля с левия крак, но кълбото премина на по-малко от метър покрай лявата греда. В 81-ата минута българинът имаше още един шанс да отбележи, след като се нагърби с отговорността да изпълни пряк свободен удар на самата граница на наказателното поле. Изстрелът на българина обаче бе отразен от Рос Уорнър и по този начин преднината на гостите от три попадения се запази. В последните минути от сблъсъка Олдършот търсеше почетното попадение, но до него така и не се стигна и по този начин Манчестър Юнайтед спечели срещата с 3:0.

В следващия си мач от Премиършип „червените дяволи” гостуват на Евертън.

Манчестър Юнайтед: Амос, Видич, Фабио, Джоунс, Фрайърс (М. Кийн 70'), Парк , Валенсия, Клевърли (Погба 60'), Оуен, Бербатов, Диуф (Морисън 70')

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)