3. Страхотен Депай вдъхнови „червените дяволи” за обрат над Брюж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотен Депай вдъхнови „червените дяволи” за обрат над Брюж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новата седмица на Манчестър Юнайтед с два красиви гола и асистенция за 3:1

Манчестър Юнайтед постигна домакинска победа с 3:1 след обрат над Брюж в първия плейофен двубой за влизане в групите на Шампионска лига, игран на „Олд Трафорд”.

С две попадения и асистенция се отличи лятното попълнение на „червените дяволи” Мемфис Депай, а гостите завършиха срещата с човек по-малко.

Наставникът на домакините Луис ван Гаал не направи нито една промяна в състава, спрямо титулярите, надвили с 1:0 Астън Вила в петък вечер.

Мачът обаче не започна никак добре за момчетата му, защото още в осмата минута те се озоваха в ролята на догонващи в резултата.

Тогава Виктор Васкес изпълни един пряк-свободен удар и хвана в крачка Майкъл Карик, който в опита си да изчисти вкара топката в собствената си врата – 0:1.

Радостта на гостите бе кратка, защото само пет минути по-късно Карик се реабилитира, като намери с хубав пас Мемфис Депай.

Новата седмица на „червените дяволи” овладя на гърди, след което технично преодоля бранител, а после с плътен удар изравни резултата – 1:1.

Така холандецът вкара дебютния си гол за своя нов тим, а в 37-ата минута отново Депай бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да стреля реши да търси подаване и не сполучи.

Малко след това капитанът на гостите Тими Симонс получи разтежение и трябваше да напусне принудително терена, а не след дълго Юнайтед направи пълен обрат.

В 43-ата минута Дейли Блинд подаде към Депай, който от границата на пеналта вкара второто си красиво попадение в срещата, пращайки топката в далечния ъгъл – 2:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Депай отправи силен удар, но вратарят на Брюж спаси в 52-ата минута.

В 60-ата пък Морган Шнайдерлин върна една топка към своя страж, който не бе убедителен в намесата си и гостите вкараха топката в мрежата му, ала реферът спря играта заради нарушение в атака на техен нападател.

В 64-ата минута, след образцова контраатака на Манчестър Юнайтед, започната от Люк Шоу, капитанът Уейн Рууни изведе с пета Мемфис Депай сам срещу вратаря, но той стреля над рамката от точката за изпълнение на дузпа.

В 80-ата минута централният бранител на белгийците Брандон Мекеле бе изгонен заради втори жълт картон, а в 86-ата футболист на гостите игра с ръка в пеналта, след което топката се отби и в ръката на резервата Маруан Фелайни, но реферът отсъди нарушение в полза на Брюж, вместо дузпа за Юнайтед.

В добавеното време на срещата пък Крис Смолинг можеше да се разпише, но с глава прати топката право в ръцетер на вратаря от непосредствена близост.

Секунди след това обаче Депай намери отлично Фелайни в пеналта и той с глава оформи крайното 3:1.