3. Страхотен Леао поведе Милан към топ 4 (ВИДЕО)

Страхотен Леао поведе Милан към топ 4 (ВИДЕО)

Португалецът вкара и 2-та гола срещу Лече

Милан победи Лече с 2:0 в мач от XXXI кръг на италианската Серия А.

И двете попадения за “росонерите” вкара португалецът Рафаел Леао, който вече има 12 на сметката си в Калчото.

Победата върна “росонерите” на 5-ото място във временното класиране.

Те са с 56 точки, изпреварвайки с 2 от вече шестия свой градски съперник Интер, а в същото време имат равен точков актив с четвъртия Рома, който е с мач по-малко.

Милан пое контрола над играта в началото, а в 14-ата минута тимът получи дузпа. Тео Ернандес беше спънат в наказателното поле от Федерико Баширото.

Първоначално Даниеле Чифи не се поколеба да посочи бялата точка, но първоначалното решение беше отменено след намеса на системата за видеоарбитраж ВАР.

В 40-ата минута Леао вкара третия си гол в три мача срещу този съперник с глава след центриране на Тонали.

Милан продължи да доминира, но едва в 75-ата минута Рафаел Леао направи 2:0 с удар в долния ъгъл.

Седмата загуба от осем двубоя не облекчи проблемите на Лече с изпадането, тъй като отборът на Марко Барони е на две точки над зоната на отпадане, на 16-о място с 28 точки.