3. Страхотен вратар, две греди и Йоренте попречиха на Лацио да бие 10 от Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джиджи Буфон бе изгонен рано с червен картон, а Лацио спря победната серия на шампиона в Серия А

Лацио прекъсна серията от 12 поредни победи на Ювентус в Серия А след 1:1 на „Олимпико” в голямото дерби от 21-ия кръг. Шампионите играха с човек по-малко повече от час след червен картон на Джиджи Буфон в 24-ата минута, а Лацио поведе от осъдената дузпа. Йоренте обаче спаси „Старата госпожа” от поражение след много красив гол с глава след час игра.

„Орлите”, които са съперник на Лудогорец в Лига Европа, показаха много стабилна игра и само невероятна намеса на Сторари и две греди ги лишиха от победа срещу хегемона на Апенините.

Преди мача „бианконерите” търсеха 13-та поредна победа в Серия А, но през седмицата отпаднаха след поражение с 0:1 точно на този стадион от Рома за Копа Италия. Киелини беше наказан, а Пирло получи почивка, като Маркизио зае мястото му в халфовата линия, а Огбона беше предпочетен за защитата.

Юве нямаше загуба като гост на Лацио от 2003 година с 6 победи в последните 8 визити на „орлите”. Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев лично изгледа мача от трибуните преди мачовете на българския шампион с римляните в Лига Европа.

В началото удар на Видал мина над целта, а Буфон си поигра със съдбата като тръгна да лъже Клозе и германецът се протегна, за да стреля, но топката не намери вратата. После пък стражът предугади извеждащ пас за Конко и лови.

Това обаче не беше мачът на Джиджи Буфон и в 24-ата минута събори Клозе, който си поведе топката покрай него. Легендарният вратар на Италия предотврати сигурен гол и съдията Давиде Маса логично даде дузпа и вдигна директен червен картон на Буфон. Марко Сторари застана под рамката като замени Квадво Асамоа и първата му работа беше да извади топката от мрежата, защото Кандрева го матира от бялата точка за 1:0.

Единственото голово положение за Ювентус дойде малко по-късно, когато Лихщайнер центрира отдясно, Йоренте овладя с гръб към вратата и стреля, но в удара липсваше сила и Бериша успя да спаси.

В последните минути на първата част Ювентус имаше късмет, че съдията не даде втора дузпа за Лацио. Бонучи игра с ръка при опит за удар на Ернанес, но реферът замълча, въпреки протестите на домакините.

След почивката Лацио имаше по-добрите положения, но „Старата госпожа” успя да се добере до точка с човек по-малко.

Кандрева пропиля отличен шанс с неточен силен удар и в следващата атака Лацио плати скъпо. Видал чукна за Лихщайнер на десния фланг, швейцарецът центрира на първа греда, Йоренте засече майсторски и топката описа невероятна парабола, за да влети падне зад голлинията в сглобката за 1:1.

Голът много раздвижи мача и Бериша спаси удар на Тевес в близкия ъгъл, а Клозе не успя да засече опит за удар на Ернанес.

13 минути преди края дойде наистина впечатляващо спасяване не Марко Сторари. Ледесма центрира от пряк свободен удар, Клозе бе непокрит и от упор стреля с глава от 5-6 метра, ала резервният страж на Юве показа фамозен рефлекс и успя да избие топката в напречната греда и да предотврати сигурен гол.

В 87-ата минута втора греда попречи на Лацио да надвие шампиона. Резервата Балде Кейта финтира и стреля отлично към далечния ъгъл, топката срещна дясната греда, удари се в тялото на Сторари и стражът с усмивка я лови, благодарен на съдбата.

В последните секунди Погба направи рейд между трима на аутлинията, но Видал и Огбона не можаха да стрелят и прозвуча последния съдийски сигнал.

Въпреки че Ювентус игра от 24-ата минута с 10 души, за цял мач Антонио Конте не направи нито една смяна и озадачи фенове и специалисти.

След края на победната серия Ювентус е лидер в Италия с 56 точки, на цели 9 пред втория Рома, който може да се доближи на 6, ако утре победи при гостуването на Верона. Лацио има 28 точки на девето място.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)