3. СТРАХОТНО: Българин отново игра за Астън Вила! (ВИДЕО)

СТРАХОТНО: Българин отново игра за Астън Вила! (ВИДЕО)

Фулъм отстрани бирмингамци от ФА Къп след домакински успех с 2:1

Втородивизионният Фулъм постигна впечатляваща победа с 2:1 над елитния Астън Вила във вълнуващ мач от третия кръг на турнира за ФА Къп.

Един от най-интересните факти от срещата на „Крейвън Котидж” е, че в бирмингамската история за трети път игра българин.

Това се случи през второто полувреме, когато като резерва в Лондон се появи Индиана Василев – син на легендата на Сливен Денчо Василев.

"Инди", както е известен в Англия, има български паспорт и все още може да играе за националния отбор на страната ни, макар да притежава и американско гражданство.

Преди това екипът на легендарния бирмингамски клуб защитаваха Стилиян Петров, като Стан дори бе капитан, а по-късно Александър Тонев също поигра кратко европейския шампион от 1982 година, пише Гонг.

Днес младият офанзивен футболист се появи в 80-ата минута, заменяйки Марвелъс Накамба и се представи нелошо, макар да участва в четвъртия пореден мач, след който Астън Вила отпада в третия кръг на най-стария клубен турнир по футбол.

Иначе, Антони Нокер откри резултата за домакините с фамозен гол в 54-ата минута, а девет по-късно Джонатан Коджиа центрира отдясно за Ел-Гази, който засече и изравни.

Все пак в 74-ата минута Хари Артър, с нов феноменален гол, матира „винените“ и донесе успеха на лондончани, пращайки ги в четвъртия кръг на ФА Къп.