3. Стратегическо реми остави Атлетико и Барса заедно на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стратегическо реми остави Атлетико и Барса заедно на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Висенте Калдерон" затаи дъх, но не видя очакваното зрелище - 0:0, шанс за Реал да доближи първото място

Атлетико (Мадрид) и Барселона останаха рамо до рамо на върха в Примера дивисион след стратегическо 0:0 на „Висенте Калдерон” в най-очакваното дерби този уикенд в Европа. В 19-ия кръг Атлетико успя да спре най-добрата атака към момента в Испания и игра като равен с равен срещу шампиона, но мачът не предложи очакваното зрелище и се оказа повече надлъгване, отколкото триумф на атакуващия футбол.

Точката за двата отбора ги оставя с равен актив от по 50 на върха, а в неделя вечер Реал Мадрид има шанс да се доближи на три до тях, ако победи Еспаньол като гост. В момента "кралете" са трети с 44.

Все пак символично Барса е зимен първенец, защото този 19-ти кръг бележи края на първия полусезон, а каталунците са поне статистически на първо място, защото имат по-добра голова разлика от "дюшекчиите" след ремито в прекия сблъсък.

Тата Мартино шокира всички фенове преди началото на мача и остави на пейката двете си най-големи звезди сред плеядата такива на „Ноу Камп” – Лео Меси и Неймар. Диего Симеоне не предложи изненади и заложи на всичко най-добро с головата си машина Диего Коща и бившият нападател на каталуцните Давид Вия в предни позиции.

Атлетико започна по-нахъсано, но постепенно гостите превзеха владеенето на топката и Педро стреля в ръцете на Куртоа. После Давид Вия беше изведен сам срещу Валдес, но страничният рефер неправилно вдигна флага, защото Масчерано го покриваше.

Пике и Масчерано бяха последна преграда пред Диего Коща, а на моменти „дюшекчиите” атакуваха като един с масов щурм при отнемане на топката и създаваха главоболия на шампиона. Преди почивката и Фелипе Луис спря мълниеносна контра на Барса, която извеждаше Сеск сам срещу вратата.

Още на почивката Мартино се реши на промяна и пусна магнетичния Меси и замени необичайно тихия Иниеста.

Дани Алвеш даде страхотен пас за Алексис Санчес, но защитата на Атлетико умело се изтегли за изкуствена засада в началото на втората част.

Меси избухна за първи път в 69-ата минута като подхвана сам атаката и намери Жорди Алба вляво, той центрира, но Меси с глава прати от грешната страна на гредата в аут.

Столичани отвърнаха с хубаво прострелно центриране на Арда Туран, но малко не стигна на трансферната цел на Манчестър Юнайтед Коке да засече.

Диего Коща също получи рядък шанс, но с глава не намери целта. Минута по-късно Арда Туран стреля от воле, но Валдес имаше време да реагира и спаси.

Барса имаше един последен добър шанс да измъкне успеха, но Тибо Куртоа се разтегна и с крак изби коварния нисък удар на Меси.

До края никой не потърси по-смело гола и нулевото реми остави отборите в изходни позиции след последния им мач от първия полусезон.