3. Стряскащ Байерн прегази Вердер със 7:0 (ВИДЕО)

Стряскащ Байерн прегази Вердер със 7:0 (ВИДЕО)

Баварците показаха извънеземен футбол и можеха да бия в Бремен с двуцифрен резултат, вижте всички резултати в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) прегази Вердер със 7:0 като гост в 15-ия кръг на Бундеслигата и още веднъж доказа, че не моменти играе извънземен футбол, който е непосилен за другите отбори както в Германия, така и в цяла Европа.

Байерн натисна от началото на стадиона в Бремен, но поведе чак в 21-ата минута. Рибери надбяга Фриц на крилото и центрира остро, а Лукимия подложи крак на първа греда и отклони в собствената си мрежа с автогол за 1:0.

Оттук насетне на терена имаше само един отбор и головете заваляха. Тони Кроос центрира от пряк свободен удар и Ван Буйтен надскочи Петерсен, за да се разпише с глава за 2:0 в 27-ата минута.

Манджукич намери Мюлер вдясно, той пусна за Рибери в наказателното поле, французинът с първото си докосване се нагласи и с второто покачи на 3:0 след 38 минути игра.

Головата серия продължи в 60-ата минута. Фриц проспа един пас за Рибери, той настигна на аутлинията и пусна успоредно за Манджукич, а хърватинът само подложи крак на втора греда – 4:0.

Грешка в защитата на Вердер позволи на Гьотце да намери Мюлер, а той елиминира Лукимия с финт и разстреля Волф – 5:0.

8 минути преди края Писаро с петичка пусна за Алаба, той върна за Рибери и за него остана лесно да вкара отблизо за 6:0.

Гениално отиграване на Рибери с прехвърлящ удар срещна гредата, топката тупна някъде около голлинията и бранител изчисти.

Остана време и Гьотце да се разпише в последната минута след пас на Мюлер, бърз дрибъл и точен удар за крайното стряскащо 7:0.

Байерн е убедителен лидер с 41 точки, Байер Леверкузен е втори с 34 и мач по-малко.

Всички резултати и голмайстори от 15-ия кръг на Бундеслигата в съботния следобед:

Борусия М’Гладбах – Шалке 2:1
0:1 17’ Фарфан /дузпа/
1:1 24’ Рафаел
2:1 45+1’ Крузе
Червен картон: 45’ Хьоведес (Шалке)

Щутгарт – Хановер 4:2
1:0 13’ Харник
1:1 28’ Собиех