3. Суарес и Меси измъкнаха Барселона срещу "прилепите" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суарес и Меси измъкнаха Барселона срещу "прилепите" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уругваецът откри в първата минута, Валенсия изпусна дузпа, а Меси удари греда и реши всичко в самия край за 2:0

Луис Суарес още в първата минута и Меси в последната донесоха много ценен успех на Барселона с 2:0 срещу Валенсия на „Ноу Камп” в 32-ия кръг на Ла Лига. Така каталунците ще останат лидери и след този кръг и временно имат аванс от 5 точки пред Реал Мадрид, който тази вечер посреща Малага, а успехът е нова важна крачка за Барса към титлата.

Иниеста бе контузен, а Алба и Ракитич останаха резерви, но 80 000 на „Ноу Камп” бяха зарадвани още в първата минута. Барса спечели топката пред собственото наказателното поле, Бускетс даде чудесен пас за Меси, който напредна и пусна за Луис Суарес, а уругваецът прецизно пусна покрай ръцете на вратаря Диего Алвеш в долния ляв ъгъл за 1:0.

Родриго стреля неточно, а Валенсия натисна след гола и в 9-ата минута Родриго сякаш твърде лесно се строполи в наказателното поле след намеса на Пике в гърба му и съдията посочи дузпа за гостите за учудване на играчите на Луис Енрике.

Зад топката застана Дани Парехо, който стреля ниско и слабо към левия ъгъл, а Клаудио Браво позна ъгъла и спаси дузпата.

Луис Суарес копна елегантно за Меси на втора греда, но ударът с глава на аржентинеца мина покрай целта.

„Прилепите” продължиха да стряскат Барса и в 33-ата минута Пако Алкасер финтира двама, за да нацели греда с плътен нисък изстрел, който матира Браво.

Меси направи огромен пропуск в 41-ата минута, след като топката услужливо се спря пред крака му на 10-ина метра от вратата, но той стреля твърде неточно.

И двамата треньори направиха по една смяна на почивката, като Луис Енрике включи Ракитич на мястото на Адриано. Суарес остана на косъм в засада след хубав извеждащ пас на Неймар. Барселона разиграваше търпеливо и Меси пусна зад защитата за Дани Алвеш, но вратарят Диего Алвеш се хвърли в краката му и лови.

Меси препарира стража от пряк свободен удар, но топката облиза гредата и излезе в аут.

Валенсия имаше още един отличен шанс да изравни, когато топката стигна до Родриго на опасна позиция, но Браво успя да се хвърли и изби.

Педро направи пропуск, но в 4-ата минута на добавеното време Лео Меси най-сетне счупи каръка в този мач. Валенсия хвърли всичко в атака и Неймар подаде на Меси, който необезпокояван напредна, вратарят отрази първия му опит да го прехвърли, но Меси се поправи и довкара за 2:0.

Барселона е лидер със 78 точки, Реал Мадрид остава втори със 73 и мач по-малко, докато Валенсия остава четвърти с 65.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" с по един гол в двете полувремена

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.